Türk Eğitim Önemli Bir Proje

Bulgaristan Eurocenter, Slovenya Smart Idea ve Klara sp, Portekiz Jumpinhub isimli STK’lar ve Bosna-Hersek

05.09.2021 21:13, 2 hafta önce eklendi.
Türk Eğitim  Önemli Bir Proje

Stari İlijas İlkokulu ile Türk Eğitim-Sen Konya 2 No’lu Şube’nin ortağı olduğu Erasmus+ Ka201 projesinin dört fikri çıktısından birincisi olan “Sınıfta Mizah-İyi Uygulama Örnekleri” isimli kitapçın hazırlıkları tamamlandı. Çalışma, Türk Eğitim-Sen Konya 2 No’lu öğretmenlere tanıtıldı.

2020-1-BG01-KA201-079161 numaralı, Bulgaristan’ın koordinatör olduğu, Türkiye, Slovenya, Bosna-Hersek ve Portekiz’in ortağı olduğu “Humour in the classroom” isimli projenin fikri çıktılarından olan iyi uygulamalardan örnekler de içeren, 6 ortak tarafından 6 dilde hazırlanan el kitabının tanıtımı ve yaygınlaştırılması kapsamında Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube tarafından tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Bulgaristan Eurocenter, Slovenya Smart Idea ve Klara sp, Portekiz Jumpinhub isimli STK’lar ve Bosna-Hersek Stari İlijas İlkokulu ile Türk Eğitim-Sen Konya 2 No’lu Şube’nin de ortak olduğu, 2020 yılındaki ilkbahar çağrısında başvurusu yapılan Erasmus+ Ka201 projesinin dört fikri çıktısından birincisi olan “Sınıfta Mizah-İyi Uygulama Örnekleri” isimli kitapçığın hazırlıkları tamamlandı. Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyesi, Eğitim ve Sosyal İşler’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Filiz Ekenler’in hazırladığı kitapçığın editörlüğünü Bosna-Hersek ortağı gerçekleştiriyor.Konuyla ilgili açıklama yapan Ekenler, “Türkiye, Portekiz, Slovenya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan’dan onlarca meslektaşımızla yapılan çalışmalar sonucunda derlenen iyi uygulama örneklerimiz, herkesin kullanımına açık bir PDF dosyası olarak hazırlanmıştır. Üyelerimizden kullanmak, yararlanmak isteyenlere gönderilmek üzere çevre dostu olarak çevrimiçi kullanılabilir hale getirilmiştir” dedi.

Anahtar Kelimeler: BulgaristnKonyaproje

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE DEĞERLER
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KONYA NOTLARIM


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat