2 Film İle Altın Koza Film Festivali’nde Finalde

Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü, 28. Uluslararası Adana Altın Koza

07.09.2021 12:50, 12 ay önce eklendi.
2 Film İle Altın Koza Film Festivali’nde Finalde

Film Festivali'nde iki (2) eserle finale kalmaya hak kazandı.

Daha önce 1001 Gözle Rize Film Festivali, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Kısa Film Yarışması, TRT Geleceğin İletişimcileri, 22. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Yarışması, Uluslararası Sırbistan ShortCut 2021 Film Yarışması,  Harput Film Festivali ve Niğde Kısa Film Yarışması gibi çeşitli ulusal ve uluslararası film festivallerindesenaryo, televizyon haberi ve belgesel film kategorilerinde ön elemeleri geçip finale kalan ve ödüller alan bölüm, 1969'dan beri  her yıl zenginleşen içeriği ile ülkemizin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Altın Koza Film Festivali'nde de iki belgesel film ile elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ve "Çatalhöyük Film Medya Atölyesi'nin" katkılarıyla 3.sınıf öğrencileri Ömer Güler’in yönetmenliğinde yapımı tamamlanan "ARAYIŞ" filmi ve Abdulkadir Kalay'ın yönetmenliğinde yapımı tamamlanan "POSTA" filmleri Öğrenci Filmleri Kategorisi’nde finalistler arasında yer aldı. İki film 13-19 Eylül 2021 tarihlerinde festival sürecinde izleyiciyle buluşacak ve “En İyi Belgesel Film” ödülü için yarışacak.

“Posta” isimli eserle finale kalan 3.sınıf öğrencisi Abdülkadir Kalay, tarih boyunca ülkeler ve insanlar için birçok önemli misyona imza atan postacıların gün içinde yaşadığı fiziksel ve duygusal zorluklarla birlikte bu mesleğin inceliklerini; “Arayış” isimli eserle finale kalan 3.Sınıf öğrencisi Ömer Güler ise, arka plana atılan ve önemsenmeyen eşyalara el verip onları yeniden var etmesi ile kendisinin varoluşunu inşa eden Hüseyin Taşpınar’ın eşyalar üzerinde manevi bir yolculuğa çıkarak hakikat arayışını konu alan belgeseliyle jürinin beğenisini toplayarakfinale kaldı.

 

 

Anahtar Kelimeler: Filimkonyaaltın

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu