Miryokefalon Zaferi’nin 845’inci Yılı Kutlu Olsun

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Miryokefalon Zaferi’nin 845. yıl dönümünü kutlayarak,

17.09.2021 18:42, 9 ay önce eklendi.
Miryokefalon Zaferi’nin 845’inci Yılı Kutlu Olsun

 “Malazgirt Zaferi’yle Sultan Alparslan ve kahraman ordusu bizlere Anadolu’nun kapılarını açmış, Sultan II. Kılıçarslan idaresindeki Selçuklu ordusunun bu zaferiyle Anadolu kalıcı olarak yurdumuz haline gelmiştir.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Miryokefalon Zaferi’nin 845. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Altay’ın mesajı şöyle:

“Üzerinde yaşadığımız bu mukaddes toprakların, ebediyen yurdumuz olduğunun tescili olan Miryokefalon Zaferi’nin coşkusunu yaşadığımız bir gündeyiz.

Malazgirt Zaferi’yle Sultan Alparslan ve kahraman ordusu bizlere Anadolu’nun kapılarını açmış, Sultan II. Kılıçarslan idaresindeki Selçuklu ordusunun bu zaferiyle; Anadolu, kalıcı olarak yurdumuz haline gelmiştir.

Çağ açıp çağ kapatan, tarihin her sayfasında şanlı zaferler kazanan ecdadımız, bundan 845 yıl önce sayıca üstün Bizans ordularını mağlup ederek yine tarihin akışını değiştirmiş, Anadolu’nun ebediyen bizim olarak kalacağını tüm cihana ilan etmiştir.

1071’de Malazgirt’te başlayan bu mücadele, 1176’da Miryokefalon Zaferi ile daha da güçlenmiştir. Çünkü bu mücadele kutlu bir mücadeledir. Şehitlerin kanlarıyla sulanan Anadolu’nun, ne pahasına olursa olsun müdafaası mücadelesidir.

Anahtar Kelimeler: Miryokefalon845zaferkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu