Seydişehirli Ressam Kırdar’ın Resimleri İstanbul'da Sergilenecek

23.09.2021 11:37, 1 yıl önce eklendi.
Seydişehirli Ressam Kırdar’ın Resimleri İstanbul'da Sergilenecek

Seydişehir kültürünü, yaşamını, renklerini, insanlarını tuvaline yansıtan ressam Ressam Fatma Kırdar’ın eserleri İstanbul’da sergilenecek.

Seydişehir’in kültürünü yansıttığı 'Anadolu annesinin hikâyesi' başlıklı resim sergisi, İstanbul Kartal Belediyesi Fuaye alanında 29 Eylül Çarşamba günü saat; 14’ de sanatseverlerle buluşacak.

Seydişehirli ressam Fatma Kırdar, 2019 yılından bu yana çalışmalarının yer aldığı kentin kültürünü yansıttığı 60 tablosundan 35 tanesini sergileyecek.

Sanatçının çalışmaları ağırlıkla Seydişehir’le özleşen eski tarihi kafesli mimari evler, han, kale surları ve kapıları, sokakları, unutulmuş kaybolmuş kültürel yapılarından oluşuyor.
Seydişehir’i tüm dünyaya tanıtmayı amaçladığını kaydeden Ressam Kırdar, ‘’Kartal Belediyesinin davetlisi olarak 18. resim sergimi açacağım. Kentin kültürünü yansıttığım tablolarımdaki resimler tamamen kaybolmuş kayıp bir şehrin ışıklarıdır. Uzun bir çalışmalar neticesinde elde ettiğim bilgiler ve kalıntılar doğrultusunda tablolarıma aktardım. Ben bir kültür elçisiyim. Amacım bu kültürleri, yaşam izlerini gelecek kuşaklara aktarıp tanıtmaktır. Bana bu yolda destek veren yetkililere teşekkür ediyorum. Sergime çocukluğunu yaşamak, hatırlamak isteyen herkesi beklerim.” diye konuştu.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant