Herkes İçin Spor Ve Sağlık Günleri Sloganıyla Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bünyesinde, Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde Avrupa Spor Haftası etkinliklerinin açılış töreni yapı

23.09.2021 19:23, 9 ay önce eklendi.
Herkes İçin Spor Ve Sağlık Günleri  Sloganıyla Başladı

Konya Kent Meydanında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan tören, İl Müdürü Abdurrahman Şahin’in konuşmalarıyla devam etti. Sporun fiziksel olduğu kadar, psikolojik yönden geliştiren-değiştiren ve bütünlük kazandıran en önemli unsurlardan birisi olduğunu belirten İl Müdürümüz Şahin; ‘‘Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası ülkemizde de “Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlıklı Yaşam” sloganıyla 81 il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak yapılacak etkinliklerle gerçekleştirilecektir. Hareketliliği arttırmak, hem zihinsel hem de bedensel sağlık açısından önemlidir. Spor bizim yapmamız gereken ve sahip olmamız gereken bir alışkanlık olmadır. Hem zihinsel hem de fiziksel anlamda biz de İl Müdürlüğümüz olarak spor yapma bilincini alışkanlık haline getirerek 7’den 70’e tüm halkımızı spor yapmaya davet ediyoruz.’’ dedi.

İl Müdürümüz Abdurrahman Şahin’in açılış konuşmalarının ardından Konya Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, harekette bereket vardır diyerek; ‘’Gençlerimizin bedensel ve ruh sağlığı için ilime ve irfana önem vermelerinin yanı sıra sportif aktivitelerle öne çıkmaları bizleri çok sevindiriyor. Avrupa Spor Haftasının sağlığa ve sihhate vesile olmasını diliyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Halk Oyunları, Taekwondo ve Cimnastik sporcularımızın gösterileriyle devam eden program,  stant etkinliklerinin ziyaret edilmesiyle açılış programı sona erdi.

Avrupa Spor Haftası kapsamında İl Müdürlüğümüz ve Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ortaklığında hafta boyunca Atletizm, Badminton, Ayak Tenisi, Bocce, Masa Tenisi, Voleybol, Sabah Egzersizleri, Doğa Yürüyüşleri, Oryantiring ve Bisiklet Halk Sürüşü gerçekleştirilecektir.

Anahtar Kelimeler: sporsağlıkkonyamevlana

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu