Konya’dan Dünya’ya İlahi Aşk ve Sevgi Mesajı Verecek

Hazreti Mevlana’nın 814’üncü doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen

25.09.2021 23:26, 9 ay önce eklendi.
Konya’dan Dünya’ya İlahi Aşk ve Sevgi Mesajı Verecek

 ‘18. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali’nde konser vermek üzere Konya’ya gelen Ürdünlü sanatçı Hind Al-Hamed, ‘Salat ve Aşk’ adını verdiği programa, Mevlana’nın ruhaniyetinden gelen bir davet olarak katıldığını söyledi.

Hazreti Mevlana’nın 814’üncü doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, TRT, Karatay, Meram ve Selçuklu Belediye Başkanlıklarının katkılarıyla düzenlenen, ‘18. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali’nde konser vermek üzere Konya’ya gelen Ürdünlü sanatçı Hind Al-Hamed ve grup üyeleri Mevlana Müzesini ziyaret etti.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Yünden’in eşlik ettiği ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Ürdünlü sanatçı, dünyanın içinde bulunduğu durumda aşk ve sevginin çok önemli olduğunu ifade ederek, Allah tarafından insana gelen halis aşktan daha güzel bir duygunun olmadığı söyledi. İlahi aşk ve ilahi hissi müzik diliyle ifade etmekten daha güzel bir duygu olmadığını belirten Al-Hamed konuşmasını şöyle sürdürdü.

KONYA’DAN DÜNYA’YA İLAHİ AŞK VE SEVGİ MESAJI

“Bahsettiğimiz müziğin ruhani bir şekilde bütün insanlara ulaşmasından daha güzel bir duygu yok. İçimde çok büyük bir sevinç ve mutluluk taşıyorum. Kendimi çok huzurlu hissediyorum. Bu ilahi sevgiyi bütün dünyaya yayan Konya’da bulunmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi. İçinde bulunduğu hissiyatın, vereceği konserde söyleyeceği eserlerle bütün dünyaya yayılmasını arzu ettiğini de ifade eden Al-Hamed, ‘Salat ve Aşk’ adını verdiği programda seslendireceği eserlerin sufilere ait olduğunu ve içinde Cenab-ı Hakka münacat olan eserlerin yer aldığını kaydetti.

Ürdünlü sanatçı kendisine eşlik eden grup üyelerini özel olarak seçtiğini belirtilerek, aynı ruhaniyeti taşıyan kişilerden olmasına özen gösterdiğini dile getirdi. Al-Hamed, daha önce Konya’ya iki kez geldiğini, Mistik Müzik Festivaline davet edilmesini, Hazreti Mevlana’nın ruhaniyetinden gelen bir davet olarak yorumlayarak, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Anahtar Kelimeler: sanatkonya

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler



Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu