Endonezya UNIMUDA’dan Selçuk Üniversitesine ziyaret

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Endonezya PendidikanMuhammadiyahSorong Üniversitesi (UNIMUDA) arasında iyi niyet beyanı imzalandı.

30.09.2021 11:25, 4 hafta önce eklendi.
Endonezya UNIMUDA’dan Selçuk Üniversitesine ziyaret

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy yaptığı konuşmada, Selçuk Üniversitesinin 70 bini aşkın öğrencisiyle Türkiye’nin en güçlü kurumları arasında yer aldığını söyledi. Bünyesinden bölgedeki çok sayıda üniversitenin kurulmasına da öncülük ettiğini ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Bölgenin araştırma üssü konumunda bir üniversiteyiz. YÖK Anadolu Projesi kapsamında Bitlis Eren Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesine eğitim anlamında destek veriyoruz. Ayrıca YÖK Araştırma ve Aday Araştırma Üniversiteler arasında yer alıyoruz. Selçuk Üniversitesinde 3 bine yakın yabancı uyruklu öğrenci eğitim alıyor. Konya’ya gelen yabancı uyruklu öğrencilerin çoğunluğu eğitim kalitesi, köklü bir geçmişe sahip olması ve kendisini ispatlamış olması bakımından Selçuk Üniversitesini tercih etmektedir. Times HigherEducation’ın (THE) verilerine göre Asya üniversiteleri arasında ilk 400’de, 50 yaş altı genç üniversiteler sıralamasında da ilk 400 arasında yer alan bir üniversiteyiz. Üniversitemizi uluslararasılaştırma bizim en önemli hedeflerimizden bir tanesidir. Bu anlamda da adımlar atıyoruz. Sizlerle imzalayacak olacağımız niyet mektubu da bizim bu vizyonumuza katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı da karşılıklı olarak tecrübe paylaşımında bulunacağımız için şimdiden heyecanlanıyoruz.” diye konuştu.

PendidikanMuhammadiyahSorong Üniversitesi Rektörü Dr. Rustamadji, M. Si. ise üniversite olarak sosyal eğitim ve sağlık alanında çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Etnik, inanç ve kültürel zenginliğe sahip bir üniversite olduklarını anlatan Dr. Rustamadji, M. Si.,“Ziyaretlerimizde Türkiye’den ve Selçuk Üniversitesinden önemli ilhamlar aldık. Edindiğimiz izlenimleri üniversitemizde uygulamak istiyoruz. Sizleri de ülkemizde görmekten memnuniyet duyacağız. İnşallah iyi niyet beyanınıimzaladıktan sonra ortak proje ve çalışmalarda bulunmayı umut ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve PendidikanMuhammadiyahSorong Üniversitesi Rektörü Dr. Rustamadji, M. Si., iyi niyet beyanını imzaladı.

Programa Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, PendidikanMuhammadiyahSorong Üniversitesi öğretim elemanları ve Konya’da öğrenim gören Endonezyalı öğrenciler katıldı.

Anahtar Kelimeler: Times HigherEducationkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu