Yokuş’u doğruladı: Kapanan hastanelerden Şehir Hastanelerine malzeme götürülmüş

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, yeni açılan Şehir Hastanesi'ne

01.10.2021 18:23, 11 ay önce eklendi.
Yokuş’u doğruladı: Kapanan hastanelerden Şehir Hastanelerine malzeme götürülmüş

yüzlerce demirbaş, sarf malzeme ve birçok tıbbi cihazın getirildiği, yüklenici firmanın birçok eksiğine rağmen Şehir Hastanesi'ni hizmete açtığını ifade etmiş, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ise bu iddiaları yalanlamıştı. Sayıştay denetçileri yaptıkları denetimlerde birçok şehir hastanesine kapatılan hastanelerden malzeme taşındığını tespit ederek, Fahrettin Yokuş’u doğrulamış oldu.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamada, Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, yeni açılan Şehir Hastanesi'ne yüzlerce demirbaş, sarf malzeme ve birçok tıbbi cihazın getirildiğini söylemişti.

“ŞEHİR HASTANESİNE KAPATILAN HASTANELERDEN MALZEME TAŞINDI”

Yokuş açıklamasında, “Konya Selçuklu'da bulunan eski numune hastane binası ve içindeki malzemeler Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne devredilerek ek hizmet binası olarak hizmet vermeye başladı. Pandemi hastanesine dönüştürülen hastanedeki malzemeler kırılıp sökülerek Milli Emlak'a hurda olarak verildi. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğü hakkında bir soruşturma açtınız mı? Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, yeni açılan Şehir Hastanesi'ne yüzlerce demirbaş, sarf malzeme ve birçok tıbbi cihazın getirildiği, yüklenici firmanın birçok eksiğine rağmen Şehir Hastanesi'nin hizmete açıldığı bilinmektedir. Şehir Hastaneleri tıbbi teçhizatlarıyla tam teşekküllü teslim edilmelidir. Buna rağmen eksik teslim edilmesi kamu zararıdır. Sorumlular hakkında soruşturma açmak gerekmez mi?”ifadelerine yer vermişti.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YALANLAMIŞTI

Konya İl Sağlık Müdürlüğü ise, Yokuş’un açıklamalarının ardından iddiaları yalanlayarak,Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, yeni açılan Şehir Hastanesi'ne eşyaların taşınmadığını belirtmişti.

“SAYIŞTAY, FAHRETTİN YOKUŞ’U DOĞRULADI”

T.C. Sayıştay Başkanlığı Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporunda ise Şehir Hastaneleri hakkında çeşitli tespitler yer aldı. Sayıştay denetçileri ise birçok Şehir Hastanesinde yaptıkları incelemelerin ardından Şehir hastanelerini yapan firmalar tarafından tedarik edilen tıbbi ekipmanların sağlık hizmeti sunmada yetersiz kalması nedeniyle kapatılan hastanelerden tıbbi ekipman getirildiğini, bazı şehir hastanelerinde, şirketlerin sunduğu teknik ekipmanların uygun koşulları taşımamasına karşın kabul edildiğini tespit etti ve Yokuş’un iddialarını doğrulamış oldu.

 

Anahtar Kelimeler: ŞehirHastanekonyamalzeme

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu