Ali Soylu, Uluslararası CED-IADR Kongresinden Birincilikle Döndü

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ)Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Mehmet Ali Soylu,

03.10.2021 19:07, 4 hafta önce eklendi.
Ali Soylu, Uluslararası CED-IADR Kongresinden Birincilikle Döndü

dünyanın en prestijli diş hekimliği kongrelerinden olan CED – IADR kongresinde genç araştırmacıları teşvik amacıyla düzenlenen Robert Frank Ödülleri Junior kategorisinde birincilik elde etti.

Belçika'nın Brüksel kentinde düzenlenen kongrede Mehmet Ali Soylu, NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Akbulut danışmanlığındaki “InterfacialCharacteristics of BIOfactor MTA andBiodentinewithDentin” isimli çalışmasıyla birincilik ödülüne layık görüldü.

Uluslararası kongrelerin özellikle genç araştırmacıları teşvik etmek amacıyla çeşitli kategorilerde yarışmalar düzenlediğini söyleyen Doç. Dr. Makbule Bilge Akbulut, “Avrupa kıtasında ağız sağlığı alanında yüksek kalitede araştırmaları desteklemeyi misyon edinen CED-IADR,  lisans öğrencilerine yönelik Robert Frank AwardsJunior kategorisinde yarışma yapacağını ve tüm genç araştırmacıları bu yarışma için davet ettiğini duyurmuştu. Son sınıf öğrencimiz Mehmet Ali Soylu, farklı dental materyallerin diş dokusuna bağlantısını taramalı elektron mikroskobuyla incelediğimiz çalışmamızı başarılı bir şekilde sundu ve birinci oldu. Öğrencimizin elde ettiği bu başarıyı, yoğun teorik ve pratik eğitim alan lisans öğrencilerimizde akademik araştırma yapmak hevesini uyandırmak açısından çok önemli buluyorum” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: DişKonyaöğrenci

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar



Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu