Drift Yapan Sürücüye 6 Bin 700 Lira Ceza

Konya’da trafiği ve vatandaşların canını hiçe sayarak drift yaptığı görüntüleri sosyal medyada

07.10.2021 12:22, 1 yıl önce eklendi.
Drift Yapan Sürücüye 6 Bin 700 Lira Ceza

yayınlayan İ.Ş. isimli şahıs motorize polis ekipleri tarafından yakalandı. Trafik magandasına 6 bin 700 lira para cezası kesilirken, ehliyetine de 60 gün süreyle el konuldu.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin trafik düzenini ve toplumun güvenliğini  korumak adına sosyal medya platformları üzerinde yaptıkları çalışmalarda, Karatay İlçesi Eski Sanayi içerisinde bir sürücünün drift yaptığı görüntülerinin paylaşıldığı görüldü.

DRİFT YAPAN SÜRÜCÜYE 6 BİN 700 LİRA CEZA

Ekipler görüntüleri kullanarak önce aracın plakasını tespit edip araca ve sürücü İ.Ş.’ye ulaştı. Sürücüye Karayolları Trafik Kanunu'nun 67/1D (herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi -DRIFT-) maddesinden 6 bin 700 TL idari para cezası kesildi.

Ayrıca drift yapılan araç otoparka çekilerek 2 ay süreyle trafikten men edilirken şahsın sürücü belgesine de 2 ay süreyle geçici olarak el konuldu.

Anahtar Kelimeler: DriftYolAraçKonyaceza

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant