Başkan Karaca: yapılan zamlarla vatandaşlarımız geçinmekte zorlanıyor

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca son günlerde ardı ardına yaşanan fiyat artışlarını değerlendirerek,

10.10.2021 11:51, 1 yıl önce eklendi.
Başkan Karaca: yapılan zamlarla vatandaşlarımız geçinmekte zorlanıyor

gün geçtikçe artan fiyatlar işçinin, memurun, emeklinin, esnafın ve sanayicinin artık canına tak ettiğini ve geçinmenin de giderek zorlaştığını söyledi.

Ülkemizde artan ürün fiyatlarıyla hayat pahalılığının arttığını ve bu şartlar altında vatandaşlarımızın geçinmelerinin giderek zorlaştığına dikkat çeken Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Gün geçtikçe artan fiyatlar işçinin, memurun, emeklinin, esnafın ve sanayicinin artık canına tak etmiştir. Güven ve istikrarın olmadığı günümüz Türkiye’sinde, ekonomisinde ne enflasyonu nede dövizi kontrol altında tutmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Kış dönemine girdiğimiz ülkemizde her gün bir zam haberiyle uyanır olduk. Üniversiteler açıldı ve ilk olarak yurt sorunu ortaya çıktı. Bir taraftan da kiralarda meydana gelen fahiş fiyat artışları öğrenci kardeşlerimizi zor duruma düşürmüştür. Yiyecek içecek fiyatlarında ise artık bugün aldığınız bir ürünü ertesi gün aynı fiyata alamaz hale geldik. Daha sonra geçtiğimiz hafta dolmuş ücretlerinde zam yapıldığını öğrendik. Ayrıca halkımızın en temel ihtiyacı olan ekmeğe de geçtiğimiz hafta zam yapılmıştır. Peki, bu zamları yapanların bir kabahati var mı? Kesinlikle yok. Bütün suç ve günah ülkeyi ekonomik anlamda beceriksiz bir şekilde yönetenlerindir. Esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin ve çiftçimizin girdi fiyatlarına her geçen gün zam yapılmaktadır. Onlarda ayakta kalabilmek adına mecburen fiyatları artırmak zorunda kalmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta fiyat artışının suçlusunu zincir marketler olarak belirlemiş ve devletin marketçilik yapacağını belirtmiştir. Oysa o zincir marketlerin fiyatları ile kendi kurmayı düşündüğü marketlerin fiyatlarını karşılaştırdığımızda, zincir marketlerin fiyatlarının ortalama bir alışveriş sepetinde daha ucuz olduğu ortaya çıkmıştır. Devletin görevi market işletmeciliği yapmak değil, piyasayı güven ve istikrar içerisinde yönetmektir” dedi.

Deva Partisi iktidarında ekonomide güven ihdas edilecek

 Deva Partisi iktidarında öncelikle ekonomide bir güven ihdas edilerek, vatandaşımızın geçinebileceği bir sistem oluşturulacağını dile getiren Karaca, “ Deva Partisi iktidarında ilk olarak ekonomide güven ihdas edilecek ve fiyat istikrarı sağlanacaktır. Sanayicimiz aldığı ve sattığı fiyatı bilecek ve buna göre fiyat istikrarı sağlanacaktır. Sanayicimizin ve esnafımızın önlerini net görmelerini ve uzun dönemli planlarla iş yerlerini yönetmelerini sağlayacağız. Zam kavramını halkımızın literatüründen sileceğiz. Peki, bunları nasıl yapacağız? Elbette Deva partisinin ekonomide liyakatli ve yetenekli kadrolarıyla” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: ZamKarcakonyadevapartisi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant