Seydişehir Meslek Lisesi Ürettiği Dezenfektanları Ekonomiye Kazandırıyor

Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kimya teknolojiler bölümü öğrencileri tarafından

14.10.2021 12:53, 2 ay önce eklendi.
Seydişehir Meslek Lisesi Ürettiği Dezenfektanları Ekonomiye Kazandırıyor

‘Seydi’ markasıyla üretilen 19 çeşit parfüm, kozmetik ve temizlik malzemesi satışından gelir elde ediyorlar. Kendilerine sunulan bu imkânla ekonomiye katkı sağlıyor hem de okul harçlıklarını çıkarıp mezun olduktan sonra işsiz kalmıyorlar.

Temizlik ve kozmetik malzemelerinin üretildiği okulda 40 öğrenci öğretmenleriyle parfüm başta olmak üzere sıvı el sabunu, tuvalet temizleyici, kıvamlı çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı, yumuşatıcı, leke çıkarıcı gibi temizlik ve kozmetik malzemesi üretiyor.

"Öğrencilerimiz işsiz kalmıyor"

Dezenfektan ve temizlik ürünlerinde yaptığı kaliteli üretimle kamu kuruluşlarına ve piyasaya sattıklarını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar şöyle konuştu," Ürünlerimiz marka tescillidir. Okulda üretilen malzeme satışlarından elde edilen gelir sayesinde kimya teknolojileri öğrencilerimiz ekonomiye katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyor. Meslek deneyimi kazanıyorlar. Artan talep üzerine temizlik ve kozmetik ürünlerine odaklanan öğrenciler pazarlanan bu ürünlerle gelir elde etme imkânı da buluyor. 10. sınıftan itibaren aylık 500 lira burs imkânı ve okul bitince iş sıkıntısı yaşamıyorlar. " dedi.

Okul Müdürü Zafer Ülkebaş, öğrencileri en güzel şekilde geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını dile getirerek, ‘’Okulumuza nakiller devam ediyor. Burada öğrenim görmek isteyen Anadolu liseleri öğrencileri, e-devlet üzerinden nakil talebinde bulunabilirler.’’ diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Dezenfektankonyailçe

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu