İYİ Partili Yokuş: Yıllardır aldatılan memurlarımız bunun bedelini size ödetecektir

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllardır 3600 Ek Gösterge verilmesini bekleyen

15.10.2021 13:23, 8 ay önce eklendi.
İYİ Partili Yokuş: Yıllardır aldatılan memurlarımız bunun bedelini size ödetecektir

memurların ağzına bir parmak bal çaldığını belirterek, “Sürekli aldatılan memurlarımız, bunun bedelini size ödetecektir” dedi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllardır 3600 ek göstergeyi memurlara vereceğine ilişkin söz verdiğini belirterek, AK Parti iktidarını eleştirdi. 3600 ek gösterge sözünün üzerinden 3,5 yıl geçtiğini söyleyen Yokuş,   “İlk açıklama 25 Mayıs 2018 genel seçimlerinde yapıldı. 3,5 yıl geçti. Sayın Cumhurbaşkanı, kaç zamandır vaat edip duruyorsun. Ha bu seçim ha diğeri derken memurlar bekliyor. En son toplu sözleşmede bu görüşüldü ama nedense düzenleme yapılamadı. İYİ Parti olarak bu konuda destek vereceğimizi daha öncede söylemiştik. Ama nedense meclis gündemine dahi getirilmedi. Şimdide çıktınız diyorsunuz ki başka bahara bu işi halledeceğiz” dedi.

“EK GÖSTERGE TÜM MEMURLARI VE EMEKLİLERİ KAPSAMALI”

Memurların yıllardır beklediği ek göstergenin 2022 yılı sonunda gerçekleşeceğinin açıklanmasının seçim vaadinden öte bir şey olmadığını dile getiren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Neden 2022 sonunda bu iş çözülecek? Çünkü 2023 yılında seçim var. Seçim öncesi vaat olarak memurlarımıza bunu vaat olarak yine vereceksiniz. Bu memuru defalarca aldatmanın bedelini Türk memurlarımız size ödetecektir. Polis, hemşire, öğretmen, din görevlileri ve üst düzey memurlardan bahsediyorlar. Sadece bu ismi geçenlere ek gösterge verilecekse geriye kalan 2 Milyon memur ne olacak. 2 Milyonda emekli memur var. Eğer samimi iseniz 3,5 Milyon memurun tamamına ek göstergeyi verirsiniz” şeklinde konuştu.

“İKTİDARA GÖRE İŞÇİ MEMUR HALİNDEN ÇOK MEMNUN!”

Saraydan bakanların ülkede her şeyi tozpembe gördüğüne vurgu yapan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Cumhurbaşkanımız 3600 ek gösterge sözünü yine verirken de alt başlıklarda diyor ki; Memurumuz, işçimiz halinden çok memnun. O zaman 3600 EK Göstergeye gerek yok. Madem size göre memurlarımız, işçilerimiz halinden memnunsa.  Ama herkes biliyor ki; saraydan bakınca her şey tozpembe. Bir markete gidiyorsun 1.000 TL harcıyorsun sonrada diyorsun ki fiyatlar çok makul. Saraydan bakanlar, şov dışında alışveriş yapmadığı için her şeyi yolunda görmesi de normal. Halkın alım gücünden haberdar değiller. Fiyatlardaki artışlardan haberdar değiller” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: 3600Yokuşkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu