Seydişehir Devlet Hastanesinden Öğrencilere El Yıkama Eğitimi

Seydişehir Devlet Hastanesi yönetimi tarafından, Dünya el yıkama gününde erken yaşta hijyen bilincini sağlamak

16.10.2021 14:01, 2 ay önce eklendi.
Seydişehir Devlet Hastanesinden Öğrencilere El Yıkama Eğitimi

ve beden temizliğine dikkat çekmek amacıyla Çavuş Mahallesi İlköğretim Okulu öğrencilerine doğru el yıkama teknikleri ve el hijyeni konusunda eğitim verilerek sunum yapıldı.

Devlet HastanesiBaşhekim Yardımcısı Dr. Yunus Açıkgöz,sağlık bakım hizmetleri müdürü Fatma Doğan, enfeksiyon kontrol hemşireleri Nebahat Gürcan, Havva Üzümcü,doğru el yıkama ve dezenfektan kullanımına vurgu yaparak günün anlam ve önemini vurgulayarak virüs salgını günlerinde el yıkama hijyeninin önemine dikkat çektiler.

Başhekim Yrd. Yunus Açıkgöz, insanların hayatını etkileyerek maskeli hale getiren büyük bir salgınla mücadele edildiğini belirterek Covid-19 salgını bir kez daha temizliğin çok önemli olduğunu söyledi.

Hastalıklardan korunmanın yolunun elleri temiz tutmaktan geçtiğini kaydeden Açıkgöz, “Özellikle ilkokul çağındaki öğrencilerimize hijyen eğitimi kazandırma adına yararlı bir eğitim oldu.’’ diye konuştu.

İzletilen animasyon görselleri ile daha ilgi çekici hale getirilen ve öğrencilerin sık sık söz aldığı eğitimin ardından hastane çalışanları öğrencilere sürpriz hediyeler verdi.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu