Deva Partisi Konya İl Başkanı Karaca; “Peygamberimizin ahlâki anlayışını örnek almalıyız

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca Mevlit Kandili nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında,

17.10.2021 11:38, 2 ay önce eklendi.
Deva Partisi Konya İl Başkanı Karaca; “Peygamberimizin ahlâki anlayışını örnek almalıyız

“Peygamberimiz Hz. Muhammedin(SAV)doğum günü olan Mevlit Kandilinde, onun güzel ahlâki anlayışını örnek alıp yaşatmalıyız” diye konuştu. 

 

Mevlit Kandili kutlama mesajının devamında Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca şunları dile getirdi: “ Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in(SAV) doğum günü olarak kutladığımız Mevlit Kandili akrabalık ve kardeşlik duygularımızın güçlendiği en değerli manevi gecelerden birisidir.

Bu gecede inanıyorum yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olacağız. Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızın gönüllerine hoş bir seda bırakabilmenin gayreti içerisinde olmalıyız. Bu gecede varoluş sebebimiz olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in(SAV) doğum gününü en güzel şekilde idrak etmeliyiz. Onun örnek olan ahlaki anlayışını yaşatarak, gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin bir görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gecenin ülkemizin, şehrimizin ve İslam Dünyasının birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamasını dileyerek, Mevlit Kandilinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: KandilKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu