İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi Online Eğitimlerle Devam Ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta ve İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde

18.10.2021 11:45, 1 ay önce eklendi.
İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi Online Eğitimlerle Devam Ediyor

başlatılan ‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi’ pandemigünlerinde de online eğitimler ile devam etti.

Salgın döneminde hastanelere istediği şekilde gidemediği için gebelik ile ilgili konularda yeterli bilgileri alamayan anne adayları, ‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi’ kapsamındaverilen ücretsiz eğitimler sayesinde doğum süreçlerini sağlıklı bir şekilde tamamladılar.Türkiye’nin her ilindengebelerin isterlerse eşleriyle de katılabildiği online eğitimlerden pandemi süresince pek çok anne adayı faydalandı.

Anne ve baba adaylarına proje kapsamında ücretsiz olarak verilen eğitimlerle ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Proje kapsamında; gebelerin doğum konusunda bilgi ve farkındalıklarını artırarak; annelerin doğum korkularını yenerek normal doğuma teşvik edilmesi, kararlara aktif katılmalarının sağlanması, gebelerin doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında almakta oldukları hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve doğum sürecine dâhil olan tüm bireylerin bu süreci fiziksel ve duygusal yönden en sağlıklı şekilde tamamlamaları hedeflenmiştir” dedi.

‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi’ ile temel hedefin normal doğumu teşvik ederek sezaryen oranlarının düşürülmesi olduğunu, bu konunun Sağlık Bakanlığı’nın da en önemli hedefleri arasında yer aldığını ifade ederek açıklamalarını sürdüren Prof. Dr. Koç, “Özellikle doğum kaygısı yaşayan anne adaylarımız bu korkularından verilen eğitimler ile kurtuluyor ve bilinçlenen gebelerimizin durumu ailelerine de çok olumlu yansıyor. Yapılan bu eğitimler sonucunda alınan geri bildirimler anne adaylarımızın ‘keşkesiz’ bir doğum süreci geçirdiklerini de bizlere gösteriyor” diyerek projenin önemine değindi.

Proje kapsamında belirlenen hedeflere ulaşma noktasında pandeminin neredeyse her olayda olduğu gibi projenin ilerlemesinde de olumsuz etkilerinin olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Koç, “Yaşanan olumsuzluklara rağmen projeye olan desteklerini ve ilgisini bir an bile ayırmayarak projenin bugünlere gelmesinde büyük çaba sarf eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’ya ve fedakâr bir şekilde çalışmalarını sürdüren tüm eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi’ eğitimlerine katılmak isteyen anne adaylarının (0332) 310 4611/4630 nolu telefonlardan ulaşarak kayıt yaptırabilecekleri açıklandı.

 

Anahtar Kelimeler: EbeGebekonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu