Yunak’ta Muhtarlar Haftası Kutlandı

Yunak’ta 19 Ekim muhtarlar günü düzenlenen törenle kutlandı.

20.10.2021 12:09, 1 ay önce eklendi.
Yunak’ta Muhtarlar Haftası Kutlandı

Hükümet  meydanında düzenlenen törende Yunak Muhtarlar derneği  Başkanı Hasan Alpan  tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile birlikte , saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.

 Törende, günün anlam ve önemine ilişkin konuşan  YunakMuhtarlar Derneği Başkanı  Hasan Alpan Muhtarlık müessesinin aslında tanımı devlet ile millet arasında ki köprü olduğunu söyleyerek bu günü meslektaşlarına armağan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Dernek Başkanı Hasan Alpan ,  “Geçtiğimiz yıllar ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan kovıt-19 salgınının ve vatandaşlarımızın karantina süresi ilaç takibine kadar takip ederek takipçisi olduk. Temaslı, temassız, pozitif demeden ailemizi ve canımızı düşünmeden, sadece insan yaşasın ki devlet yaşasın politikası ile can siper hane görev yaptık. Canlarını ebedi hayata uğurlamanın üzüntüsü ile geçirdik. Vefat edenlere Allahtan rahmet şifa bekleyenlere rabbimden acil şifalar diliyorum. Muhtarlarımız  devlet ile vatandaşların en sıcak temas noktasıdır. Devletin güler yüzü şefkat elidir”  dedi.

Yunak Belediye Başkanı Ali konak , muhtarlar günü dolayısıyla, yapmış olduğu konuşmada  muhtarların devlet ve millet arasında birer köprü olduğunu vurgulayarak açıklamalarda bulundu.

Başkan Ali Konak , “İlçemizin  en ücra köşesinden en merkezine kadar gecesini gündüzüne katan ve son 2 yıldır pandemi nedeniyle emir eri gibi çalışan bende dâhil sizlerde gece gündüz halkın yanında olan değerli muhtarlarım gününüz kutlu olsun.  Ben Belediye Başkanı olarak , size iletilen konuları çözmekle mükellefim. Hepinizin bildiği gibi bir program uyguluyoruz. Görev süremizde neler yapılacaksa yerine getirmeye gayret ediyoruz. Sabahın seherinden gece yarısına kadar hep beraber ilçemize hizmet için uyumuyoruz.  Başımız sıkışınca elimiz, kolumuz, gözümüz ve kulağımızsınız Muhtarlarımızdır. Bir ihtiyaç sahibi varsa işbirliğini yine muhtarla yapıyoruz. Bütün kamu kurum ve kuruluşlar muhtar esaslı çalışır. Yine muhtar arkadaşlarımız köydeki asayiş güvenliği sağlamasına yaptıkları katkılar. Muhtar arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar günü kutlu olsun” dedi.

Anahtar Kelimeler: Muhtaryunak

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu