Turkovac AşısıKonya’da Gönüllülerini Bekliyor

Covid-19'la mücadele kapsamında ilk çalışmaları Kasım 2020'de başlatılan yerli inaktif aşı Turkovac'ın

21.10.2021 10:13, 7 ay önce eklendi.
Turkovac AşısıKonya’da  Gönüllülerini Bekliyor

kullanımı için geri sayım başladı.Turkovac aşısı Konya'da ilk gönüllüsüyle Şehir Hastanesi’nde buluştu.Yerli Covid-19 aşısı için Faz-3 çalışmalarına Konya Şehir Hastanesi’nde ilk etapta 100 gönüllü ile devam edileceği açıklandı.

Konya'da uygulanmaya başlayan Faz-3 Turkovac aşısı hakkında değerlendirmelerde bulunan Konya Şehir Hastanesi TurkovacFaz-3 Rapel Çalışma Sorumlusu Dr. Arzu Tarakçı,  "Turkovac Faz-3 çalışmaları Konya’da şehir hastanemizde başlamış bulunmaktadır. Turkovac aşısı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız E-Nabız ve 184 üzerinden başvurularını yapabilirler” dedi. Başvuru yapacak olan vatandaşlarda bazı kriterlerin arandığını özellikle vurgulayan Dr. Tarakçı, “Turkovac aşısı yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın 18-60 yaş aralığındave Covid-19 geçirmemiş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra iki doz Sinovac aşısını olmaları ve son olduğu Sinovac aşısının üzerinden en az 3 ay geçmiş olması gerekiyor.Kronik rahatsızlığı bulunmayan veuygunşartları taşıyan vatandaşlarımıza hastanemizde Turkovac aşısını uygulayabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı takvimi çerçevesinde tüm vatandaşlardan aşılarını yaptırmalarını isteyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Salgın hala devam ediyor ve bu salgından çıkışın tek çaresi de aşı çalışmaları. Yerli aşımız olanTurkovac’ın Faz- 3 çalışmasını yapacak sağlık tesislerinden biri de Konya Şehir Hastanemizdir” dedi.  Faz- 3 çalışmalarının hızlı tamamlanmasının hastalığın seyri açısından son derece önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Koç, “Faz-3 aşaması tamamlandıktan sonra inşallah yerli aşımız seri üretime geçecektir. Turkovac aşımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diyerek vatandaşlardan aşı konusunda duyarlı davranmalarını istedi.

Turkovac aşısı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların 0332 310 54 00 veya 0332 310 54 01 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşabilecekleri açıklandı.

 

 

Anahtar Kelimeler: TurkovacAşıKonyasağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu