Fetö’nün Rehberlik Yapılanması Deşifre Oldu

Konya merkezli 12 ilde eşzamanlı olarak FETÖ Silahlı Terör Örgütü'nün Mahrem Rehberlik

22.10.2021 13:43, 2 ay önce eklendi.
Fetö’nün Rehberlik Yapılanması Deşifre Oldu

yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan 18 şüpheliden 17'si gözaltına alındı. İkametlerde yapılan aramalarda örgüt bilgileri olduğu tahmin edilen birçok dijital materyale el koyuldu.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, FETÖ Silahlı Terör Örgütü'nün öğrencileri eğiterek devlet kadrosuna sızdırma görevini üstlenen Mahrem rehberlik yapılanmasına yönelik Konya merkezli 12 ilde eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

ÖĞRENCİLERİ TUZAKLARINA DÜŞÜRÜP DEVLET KADROLARINA SIZDIRIYORLAR!

Emniyet Güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınan şüphelilerin örgütün rehberlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği, yüzlerce öğrencinin örgüt bünyesinde eğitilerek devlet kadrolarına sızdırılmasında aktif görev üstlendikleri tespit edildi.

Konya Emniyet güçleri tarafından hedef alınan rehberlik yapılanmasının, örgütün paralel devlet hedefi doğrultusunda adeta bir fabrika işlevi gördüğü, örgüt üyelerine örgüte bağlılık derecesine göre TSK, Emniyet, Adliye gibi mahrem örgüt yapılanmalarında görev verilerek devlet kadrolarında özel olarak vazifelendirildiği öğrenildi.

18 ÖRGÜT ÜYESİ DAHA DEŞİFRE OLDU

Haklarında yakalama kararı çıkarılan 18 şahsın daha önce haklarında adli işlem bulunmadığı ve 6 şahsın halen kamu görevlisi olarak aktif görev yaptığı öğrenildi. Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda 18 şahıstan 17’si gözaltına alındı.

Anahtar Kelimeler: FetöYapılanma17konyaemniyet

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu