Seydişehir’de Sağlık Merkezinin Yapımında Sona Gelindi

Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Seydişehir Alaylar 2 mahallesi, Atatürk caddesindeki bir nolu sağlık

24.10.2021 10:14, 7 ay önce eklendi.
Seydişehir’de Sağlık Merkezinin Yapımında Sona Gelindi

merkezi inşaatının yapımı tamamlanma aşamasına geldi. 8 ay önce başlayan inşaat 1 ay sonra tamamlanarak, hizmete girecek.
Fiziki yapısının ömrünü tamamlanması kararından sonra yıkılarak yerine modern bir binadan oluşacak.3 bin metre kare alan üzerine yaklaşık 740 metrekare alan üzerinde kurulan merkezin yılbaşında hizmete açılacağı hedefleniyor.

Zemin üzeri 3 kattan oluşan binada aile hekim odaları, Sağlıklı Hayat Merkezi, Veremle Savaş Dispanseri, Ana Çocuk Sağlığı ve Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası gibi anne çocuk sağlığı hizmeti de verilecek. Ayrıca hasta müşahede odası, kafeterya ve sağlık alanında seminerlerin verileceği bir salon olacak.

Sağlık merkezi tamamlandığında halk sağlığı müdürlüğü, toplum sağlığı merkezi, verem savaş-KETEM- halk sağlığı laboratuvarı- 8 adet muayene odası, toplantı salonu, aşı bebek ve gebe izleme ve emzirme odası, otopark, yer alacak.

İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Özer, ‘’Son aşamaya geldik devletimize milletimize hayırlı olsun. Tam donanımlı ve son sistem olarak tamamlanarak yılbaşından sonra taşınmayı hedefliyoruz’’ dedi.

 

Anahtar Kelimeler: SAĞLIK

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu