Konya Bisiklet Festivali’nde Bisiklet Turu Coşkusu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Konya Bisiklet Festivali kapsamında

24.10.2021 21:50, 8 ay önce eklendi.
Konya Bisiklet Festivali’nde Bisiklet Turu Coşkusu

Mevlana Meydanı ve Alaaddin Tepesi arasında bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi. Konya’da öğrenim gören misafir öğrencilerle ve çok sayıda bisiklet severle birlikte bisiklet kullanan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Her gün araçların kullandığı caddelerde gönül rahatlığıyla bisiklet sürmenin keyfini yaşadık. Şehrimiz güzelleştikçe, modernleştikçe bisiklet kullanıcılarının sayısı artacak. Konya’da bisikletin gelişmesini istiyorsak bisiklet kullananların sayısını artırmamız gerekiyor ama en önemlisi onlara saygıyı artırmamız gerekiyor.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Bisiklet Festivali kapsamında bisiklet sürme etkinliği yapıldı.

Mevlana Meydanı ve Alaaddin Tepesi arasında gerçekleştirilen bisiklet turuna; İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği üyesi olan ve Konya’da öğrenim gören misafir öğrenciler ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve bisiklet sever ilgi gösterdi.

Etkinliğe katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geçmişten itibaren bir bisiklet şehri olan Konya’da son dönemde yaptıkları yatırımlar ve etkinliklerle “Bisiklet Şehri Konya” vurgusunu artırmaya çalıştıklarını ifade etti.

BİSİKLET KULLANICILARINA DİKKAT EDELİM

Katılımın yüksekliğinin bu konuda daha çok yatırım yapmaları gerektiğinin göstergesi olduğunu dile getiren Başkan Altay, “Biz inanıyoruz ki şehrimiz güzelleştikçe, modernleştikçe bisiklet kullanıcılarının sayısı artacak. Ben de bir bisiklet kullanıcısı olarak araç sürücülerine bir çağrım var. Lütfen bizi görün, lütfen bize dikkat edin. Ayrıca bisiklet yolları araç otoparkları değil. Lütfen bisiklet yollarımızı park alanı olarak kullanmayın. Özellikle çocuklarımız, gençlerimiz ve hanım kardeşlerimiz bisiklet kullanmayı seviyor ama bu tür meseleler bizi biraz endişeye sevk ediyor. Konya’da bisikletin gelişmesini istiyorsak bisiklet kullananların sayısını artırmamız gerekiyor ama en önemlisi onlara saygıyı artırmamız gerekiyor. Biz Konya Büyükşehir olarak bununla ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz.” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu