Seydişehir’e Yeni Bir ASM ve 112 Acil İstasyonu Kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi’ne ait Ulukapı Mahallesi’nde 2 bin 500 metrekarelik arazi, 4 hekimlik aile sağlığı merkezi

27.10.2021 12:44, 7 ay önce eklendi.
Seydişehir’e Yeni Bir ASM ve 112 Acil  İstasyonu Kazandırılıyor

ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Aile Sağlığı Merkezi ( ASM ) ve 112 acil sağlık istasyonunun yapımı hayırsever iş insanı Ömer Doğancı tarafından üstlenilecekken, hazırlanan protokol, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ile Hayırsever İş İnsanı Ömer Doğancı tarafından imzalandı.

Protokol imza programı sonrası açıklamalarda bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Tutal, Seydişehir’de yaşayan tüm vatandaşların sağlık hizmetlerine kolay ulaşabilmesi adına planlı bir şekilde çalışma yaptıklarını söyledi. Seydişehir Belediyesi olarak yeni aile sağlığı merkezleri ve 112 istasyonlarının açılmasına vesile olma bakımından önemli bir görevi yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Tutal, Seydişehir’de sağlık yatırımlarınıdesteklemeye devem edeceklerini ifade etti. Başkan Tutal,“İl Sağlık Müdürlüğümüze ve hayırseverimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, yapılacak aile sağlığı merkezi ve 112 istasyonunun şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Güzel ve anlamlı bir hayır hizmetini yapma kararı alan iş adamı Doğancı’ya ve yer tahsisinde bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Tutal’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz böylesine önemli günlerde hayırsever vatandaşların verdiği desteğin kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi.  Tüm dünyayı sarsan ve hemen hemen bütün alanlarda etkisini gösteren Covit-19 salgınına rağmen şehrimizde sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Konya olarak birinci basamak sağlık hizmeti sunan binalarımızın nitelikli hale getirilmesi için bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırseverlerle birlikte çok iyi bir koordinasyon sağladık. Bu protokolde hayırseverimizde önemli bir katkı sağlıyor. Destek veren herkese bakanlığımız ve müdürlüğümüz adına teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

Hayırsever İş Adamı Doğancı’da “Bu tür hayır hizmetlerinde bulunmak bizleri son derece mutlu ediyor. Şehrimize ve ilçemize sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Projemizi kısa bir süre içerisinde tamamlayarak teslim etmek istiyoruz. Rabbim hayırlı hizmetlerde kullanmayı nasip etsin” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: ASMKonyaseydişehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu