Alaattin İlköğretim Okulu’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Yaşandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümü tüm Konya’da olduğu gibi okullarımızda da coşkuyla kutlandı.

29.10.2021 14:49, 3 ay önce eklendi.
 Alaattin İlköğretim Okulu’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Yaşandı

Alaattin İlköğretim Okulu bahçesinde de minik öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ile bir araya geldi. Öğretmenlerin de hazır bulunduğu tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR”

Tören de konuşma yapan Alaattin İlköğretim Okulu Müdürü Ömer Ekici, Tür milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idarenin Cumhuriyet idaresi olduğunu söyledi. Cumhuriyet’in Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük miras olduğunu İfade eden  Ekici konuşmasına şöyle devam etti:

“Cumhuriyet’in en büyük erdemi Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır” dedi.

ATATÜRK CUMHURİYETİ SİZE EMANET ETTİ

Öğrencilere seslenen Müdür Ekici, “Sizler Ulu Önder’in deyimiyle, ‘Geleceğin ümidi, ışıklı çiçeklerisiniz.’ Sizler Atanın Cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz. Unutmayınız ki geleceğimize yön verecek olan sizlersiniz. Bu ülke sizlerin çabası ile dünyadaki saygın yerini alacaktır” şeklinde konuştu.

Müdür Ekici’nin konuşmasının ardından tören öğrenciler tarafından okunan şiir ve yapılan etkinliklerin ardından son buldu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu