Karapınar, Karacadağ’da Yamaç Paraşütü Pist Alanı Törenle Açıldı.

Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü yamaç paraşütü pilotları gökyüzünde şanlı Türk Bayrağını açtı.

30.10.2021 17:58, 1 yıl önce eklendi.
Karapınar, Karacadağ’da Yamaç Paraşütü Pist Alanı Törenle Açıldı.

Karapınar’a 10 kilometre uzaklıktaki Karacadağ Göktepe mevkisine yamaç paraşütçüleri için pist yapıldı..

Bölgenin yamaç paraşütüne elverişli yapısını değerlendiren Karapınar Kaymakamlığı ile Karapınar Belediyesi , yamaç paraşütçülerin de desteğiyle tesise bir de yamaç paraşütü pisti oluşturdu.

Açılışa bölge halkı ile yamaç paraşütü platoları katılarak gösteri yaptı.Gösteride  Havada Türk Bayrağı açıldı. Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü başkanı Mustafa Ulutaş Türk Bayrağını İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat’a teslim etti.

Törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Yaka,Karapınar da bu bölge Karacadağ bölgesi olarak bilinen 2130 metre rakımlı, Kalelerin, yer altı şehirlerinin ve olağanüstü doğal güzelliklerin bulunduğu güzel bir volkanik dağdır. Mustafa Ulutaş hocamın keşfettiği Göktepe ile birlikte inşallah güzelliğine değer katacaktır. Bu etapta da Karapınar lı gençlerimizi hemşerilerimizin burada bu imkanlardan yararlanmasını sağlayacağız. Meke Gölü, Acı Göl, Göktepe inşallah bundan sonra Karapınar’ın daha doğrusu Türkiye’nin, Dünyanın spor merkezi olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

İlçe Kaymakam  Oğuz Cem Murat, Karapınar’ın çok coğrafi farklı bir yapıya sahip olduğunu belirterek,” İlçemizin turizmde hak ettiği konuma gelmesi için çalışmalar yürütüyoruz.Doğa turizmin Karapınar’da  yapılabilmesi  için çalışmalarımız sürecektir.İlçemizde   çok fazla tarihi ve kültürel değerler mevcut.. Bunları kullanarak şehrimizi turizm yönünden değerlendirmeye çalışıyoruz. Yamaç paraşütü anlamında ileriki dönemlerde Karapınar yapacağımız faaliyetler ile adından bahsettirecektir dedi.

Daha sonra Yamaç paraşütü Pilotları gösteri düzenleyip Türk bayrağı açtılar.  Programa katılanlardan büyük alış aldılar.

Açılışa  İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat , Garnizon Komutanı Albay Serdar Tavlayan ,Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Cumhuriyet Savcısı İbrahim Demirsoy, Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Ulutaş ile vatandaşlar katıldı.

Anahtar Kelimeler: YamaçParaşütKarapınarkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant