Seydişehir Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Girdi

Konya’nın Seydişehir İlçesinde faaliyette bulunan Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılan 10 yataklı palyatif bakım merkezi hizmete açıldı.

07.11.2021 11:29, 7 ay önce eklendi.
Seydişehir Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Girdi

Hastane başhekimi Uzm. Dr. Havva Turaç Cingöz,Palyatif bakım, Çeşitli hastalıklar nedeniyle tam olarak iyileşemeyen hastalara yardım etmeyi amaçlayan bir tıp alanı olduğunu belirterek hastanın acı çekmesinin giderilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasına odaklı bir bakım şekli olduğunu söyledi.

Başhekim Cingöz, ‘’Hastalığı iyileştirme amaçlı tedavilerin amacına ulaşamadığı durumlarda palyatif bakım devreye girer ve hastanın şikayetlerine yönelerek yaşam kalitesini artırmayı hedefler. Amaç hastaların yaşamına yıllar değil yıllarına yaşam katmaktır. Bu nedenle palyatif bakım günümüzde insan hakları değerleri arasında sayılmaktadır. Bu servisin hizmete açılmasında bizden desteklerini esirgemeyen İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç hocamız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür eder, Palyatif Bakım Merkezimizin ilçemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.’’ diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: PalyatifSeydişehirHastaKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu