Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri Ve İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” projesi kapsamında

08.11.2021 13:45, 1 yıl önce eklendi.
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri Ve İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

Mevlana Öğretmenevinde 08 Kasım 2021 tarihinde Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürlerine yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Temel Eğitimde 10 bin Okul projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Daire Başkanı Zafer Haşimoğlu’nun gerekli bilgilendirmede bulunacağını belirterek Konya’nın bu süreçte elinden geleni yapacağını söyledi. Tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Zafer Haşimoğlu da 5 yaş okul öncesi dönem okullaşma oranının %100’e çıkartılmasının Bakanlığın bir hedefi olduğunu belirterek bu oranın bugün itibariyle %78 olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili mevzuata dair bilgilendirme yapan Haşimoğlu, hedefe ulaşmak için yapılacak çalışmalara da değindi. 31 ilçe milli eğitim müdürü de ilçelerindeki okul öncesi okullaşma oranı ve derslik/okul ihtiyaçlarına dair bilgi verdi.

5 yaş okul öncesi dönem okullaşma oranının %100’e çıkartılması hedefine dair neler yapılabileceği konusunda bilgi alışverişinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

Anahtar Kelimeler: TemelEğitimkonyabakanlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant