Konya Milletvekili Orhan ERDEM Azerbaycan’da

ERDEM, Azerbaycan’da44 gün süren ve 8 Kasım’da Şuşa kentinin işgalden kurtarılması ile son bulan Karabağ Savaşı, ülkemizin Kardeş Azerbaycan

11.11.2021 13:56, 7 ay önce eklendi.
Konya Milletvekili Orhan ERDEM Azerbaycan’da

siyasi ve manevi destekle çok kısa sürede tarihi bir zafere dönüşmüştür. Milletleri tek yumruk olan kardeş iki ülkenin kardeş iki lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın İlham Aliyev’in tüm dünyaya karşı sergilediği duruş zafere giden yolu daha da kısaltmıştır. Kazanılan bu zafer öncesi tarih boyu devam eden kardeşlik ilişkilerimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sergilediği liderlikle taçlanmış ve kader birliğine dönüşmüştür.

Her alanda sürekli gelişen Türkiye- Azerbaycan ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağlayacak olan bir önemli ziyarette Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Gurubu tarafından yapılıyor.

Konya Milletvekili Orhan Erdem’in Türkiye-Azerbaycan Parlementolararası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı olarak heyetle birlikte Azerbaycan ziyareti 9 Kasım Salı günü başladı.

Karabağ topraklarının hürriyetine kavuştuğu 8 Kasım Azerbaycan Zafer Bayramı münasebetiyle düzenlenen program 13 Kasım2021 Cumartesi gününe kadar sürecek.

Dost ve kardeş Azerbaycan’ın Zafer ve Bayrak Günü’nde Cumhurbaşkanı Sayın Haydar Aliyev’i ziyaret eden heyet, büyükelçiliğimizce düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma” Programı’na da katıldı.

Bu gün de Azerbaycan Tarım Bakanı Sayın İnan Kerimov’u ziyaretle başlayacak olan yoğun temaslarını Azerbaycan –Türkiye Dostluk Grubu, Azerbaycan Cumhuriyeti Millî Meclisi Tarım Politikası, Sanayi ve Girişimcilik Komitesi üyeleri ile görüşmelerle sürdürecek olan heyet 12 Kasım Cuma günü Azerbaycan Sendikalar Konfederasyonu Başkanı SettarMohbaliyev ile görüşme sonrasında Azerbaycan İşbirliği Üniversitesini ziyaret edecek.

11 Kasım Cumartesi günü Azerbaycan Gubaşehrinde temaslarda bulunularakGuba Soykırım Anıt Kompleksini de ziyaret edilecek.

Ziyeretlerine devam eden Erdem, gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ederken,  tek Millet iki devlet kardeş Azerbaycan ve Türkiye’mizin istiklal ve bekası için bu güne kadarki mücadelelerimizde şehit düşen kahramanlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de derin saygı ve şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

Anahtar Kelimeler: OrhanErdemKonyaAzerbeyca

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu