1453 Kral Medya Grup Başkanı Abdullah Yiğit, Teşekkür Belgesi ”ne layık görüldü

1453 Kral Medya Grup Başkanı Abdullah Yiğit Azerbaycan Devlet Diaspora Bakanı Fuad Muradov tarafından “Teşekkür Belgesi ”ne layık görüldü

12.11.2021 08:35, 8 ay önce eklendi.
1453 Kral Medya Grup Başkanı Abdullah Yiğit, Teşekkür Belgesi ”ne layık görüldü

II Karabağ Savaşı sırasında medya alanında en büyük destek Azerbaycan'a Türkiye'den geldi.

Azerbaycan'ın 44 günlük Karabağ savaş tarihi boyunca Ermenistan'ın, Azerbaycan ve Türkiye'ye yönelik kara propaganda kampanyasının önlenmesinde Türkiye 1453Kral Medya Grup ve akabinde 61 haber sitesi ile Gazeteci Abdullah Yiğit’in başkanlığında önemli rol oynayarak yalan ve iftira yayımlayan Ermeni medyasını durdurmayı başaran medya kurumlarından biri oldu.

Belirtmek gerekir ki, kardeş Türkiye ile Azerbaycan arasında Ortak Medya Platformunun kurulması, medya tarihimizde devrim niteliğinde bir olaydır. Bu olay, öncelikle iki kardeş halkın ulusal çıkarlarının küresel medya alanında stratejik açıdan korunmasına hizmet etmektedir. Bildiğimiz üzere uluslararası arenada medya, yumuşak ama çok etkili bir güç aracıdır. Çünkü küresel enformasyon alanında ulusal çıkarların korunması söz konusu ve bu alanda en stratejik konular enformasyon yoluyla çözülmektedir. Bu sebeple, diğer tüm alanlarda olduğu gibi, iki kardeş ülkenin de medya alanında stratejik işbirliği ulusal ve küresel bir çağrıdır.

Bu alanda artık oldukça önemli adımlar atan 1453 Kral Medya Grup ve Başkanı Gazeteci Abdullah Yiğit 61 haber sitesi ile dünyanın dört bir yanından Azerbaycan’ın haklı davasında yanında oldu. Belirtmek isteriz ki, 61 haber sitesi içerisinde Gazete Azerbaycan ve Tebriz gazeteleri de yer almaktadır. Hem savaş dönemimizi ve aynı zamanda, zafer tarihimizi dünya medya arenasında güçlü kardeş Türk mediası olmak üzere her şekilde savunan 1453 Kral Medya grup Başkanı bu sebeple, Azerbaycan Devlet Diaspora ile Çalışma üzere Devlet Bakanlığı tarafından 8 Kasım Zafer tarihi münasebeti ile Azerbaycan devleti Diaspora Bakanı  Sayın Fuad Muradov tarafından “Teşekkür” belgesine layık görüldü. Teşekkür belgesini kendilerine Türkiye Cumhuriyeti İstabul ilinde Azerbaycan Devleti Diaspora Türkiye sorumlusu Sayın Perviz Bey takdim etdi.

Belirtmek isteriz ki, Diaspora Bakanı sayın Fuad Muradov yerine Gazeteci Abdullah Yiğit `e Türkiye de Azerbaycan Diaspora sorumlusu Perviz bey tarafından “Teşekkür belgesi” Azerbaycan gerçeklerinin dünya kamuoyuna ulaştırılması ve diaspora kuruculuğu çalışmalarında gösterdiği özel aktivlikten dolayı takdim edildi.

44 günlük savaşta kardeş Türkiye'nin tam desteğiyle topraklarımızı işgalden kurtardık. Bu desteğin en stratejik yönlerinden birini enformasyon savaşı alanındaki destek oluşturuyordu. Bu değerli gazetecilerden biri de Abdullah Yiğit Bey oldu. Böylece, İletişim Başkanı sayın Fahrettin Altun, Vatan Muharebesi sırasında Azerbaycan gerçeklerinin dünyaya aktarılması konusunda yabancı medyanın dikkatini ülkemize çekerek sesimizin dünya kamuoyuna ulaştırılmasında önemli bir rol oynayan 1453 Kral Medya Grup Başkanı Abdullah Yiğit ve ekibine teşekkürlerimizle..

Not-1453 Kral Medya ve akabinde 61 haber sitesi, Azerbaycanda Azadmedia.az haber portalı ile emektaşlık yapmaktadır ve Azerbaycan üzre sorumlu Ülker Piriyevadır. ÜLKER PİRİYEVA  -AZERBAYCAN

 

Anahtar Kelimeler: Azerbaeycan

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu