Konya İl Milli Eğitim Büyük’ten Yarı Yıl Mezajı

021/2022 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl Ara Tatil Mesajı şöyle

12.11.2021 13:02, 7 ay önce eklendi.
Konya İl Milli Eğitim Büyük’ten   Yarı  Yıl Mezajı

İnsanı geleceğe hazırlayan ve toplumların bilgi, birikim ve değerlerini gelecek nesillere aktaran en önemli unsur, eğitim öğretimdir. Bu sebeple eğitimde duraklamak ya da durağan bir tarzı benimsemek, kapanmayacak büyük yaraların açılmasına da fırsat tanıyacaktır.

Eğitim öğretimin sistemli bir şekilde hizmet olarak sunulduğu yerler olan okullarımız, bu noktadan hareketle milli bir vazifeyi de yerine getirmektedirler.

Bilindiği üzere Bakanlığımız, 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında öğrencilerimize bir haftalık tatil ilan etmiş, örgün eğitimin hızlı temposu karşısında kısa bir süre de olsa öğrencilerimizin dinlenmeleri ve sosyal hayatlarına daha fazla vakit ayırmaları için bir imkân sunmuştur.

Konya’mızda da 2.135 okuldan 467 binin üzerinde öğrencimiz bu ara tatile gireceklerdir.

Bu vesileyle okulların açıldığı 06 Eylül 2021 tarihinden itibaren salgın şartlarına rağmen büyük ve özveri içerisinde çalışarak okullarımızı güvenli mekânlar haline getiren tüm yönetici ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.

Tatil dönemine girecek tüm öğrencilerimize tebriklerimi ilettikten sonra bir öğretmen olarak bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bu tatil, özellikle uzaktan eğitim döneminde çok fazla vakit geçirdiğiniz tablet ve telefonlarınızla değil, aile fertleriniz başta olmak üzere yakın akraba ve dostlarınızla daha çok vakit geçireceğiniz bir dönem olmalıdır.

Konya’mızın tarihi ve doğal güzelliklerinden en az birkaç tanesine ziyarette bulunmanızı tavsiye ediyorum. Köklü bir tarihe sahip şehrimizden öğreneceğiniz çok fazla kıymetli bilgi olduğunu unutmayınız.

Bu dönemde en az 1 kitap okumanızı öneriyorum. Bu sayıyı ne kadar artırırsanız o kadar güzel bir işin altına imza atmış olursunuz. Zira ne kadar çok okursanız, geleceğinize o kadar çok yatırım yapmış olacaksınız.

Bir haftalık bu ara tatilin, bedeni yorgunluğunuzu geride bıraktığınız, içinizi daha çok iyilik ve güzellikle süslediğiniz bir dönem olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Anahtar Kelimeler: TatilKonyaMesaj

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu