Çift Maske Daha İyi Korur Mu?

Yeni ve daha bulaşıcı korona virüs varyantları ortaya çıktıkça; maskeler hakkında söylenenler

17.11.2021 10:41, 6 ay önce eklendi.
Çift Maske Daha İyi Korur Mu?

Bir Maske üreticisi Kalite Kontrol Müdürü Hakan Yılmaz, maske tercihi ve kullanımıyla ilgili bilmeniz gereken son gelişmeler hakkında şu bilgileri verdi:

ÇİFT MASKE DAHA İYİ KORUR MU?

Çift maske takmak aynı anda iki maskeyi üst üste takmak demektir. Bu daha fazla partikülü engeller, çünkü iki katman bulunur, yüze daha iyi oturur ve daha az boşlukla daha fazla sızdırmazlık sağlanır. Çift maske takmak, kullandığınız maskenin daha gelişmiş olmasını sağlamanın en kestirme yoludur.

Bir maske ile nefes alıp veremiyorsanız, iki şeyden biri ortaya çıkar. Çok fazla direnç oluştuğunda maske sızdırmaya başlar ya da o kadar rahatsız eder ki maskeyi çıkartırsınız.

MAVİ CERRAHİ MASKELER NE KADAR ETKİLİ?

Cerrahi maskelerin filtreleme özelliği değişkenlik göstermektedir. Cerrahi maske kutuları üstündeki ASTM numarasına bakın. Bunlar her boyuttaki aerosolleri filtrelemekte iyidir. Özellikle seviye 2 ve 3 iyidir.

Cerrahi maskelerin dezavantajı ise maskelerin yüze iyi oturmamasıdır. Bu yüzden aşırı derecede sızdırıyorlar. Çift maske takmak işte bu noktada yardımcı olabilir.

GÖZLÜK VEYA AYNA DENEYİ YAPIN

Gözlükleriniz buğulanıyorsa maskenin üst kısmından hava sızıyor demektir. Gözlüğünüz yoksa bir gözlük takıp deneyebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Maske

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu