Hırsızlar Yakayı Ele Verdi, 3 Gözaltı

Konya emniyetinin faili meçhul hırsızlık olaylarına yönelik yürüttüğü çalışmalarda

20.11.2021 12:50, 1 hafta önce eklendi.
Hırsızlar Yakayı Ele Verdi, 3 Gözaltı

3 yabancı uyruklu şahıs birçok suç unsuru ile yakalanarak gözaltına alındı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Meram Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği Ekipleri Huzur ve Güven Şehri Konya ilkesini sağlamak için meydana gelen Faili Meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik yaptığı çalışmalarda, 3 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Meram İlçesi Köyceğiz mahallesi, Dere Mahalesi, Durunday Mahallesinde gerçekleşen 5 ayrı şuçun faillerinin yabancı uyruklu (18) M.T., (15) M.Ö. ve (14) O.S. olduğu tespit edildi. Polis Ekiplerinin yaptığı detaylı çalışmalar neticesince 3 şahıs çaldıkları malzemelerin bir kısmı ile yakalandı.

ÇALDIKLARI MALZEMELERLE YAKALANDILAR

Şahısların çalmış oldukları malzemelerin bir kısmı iki çanta içerisinde yaklaşık 20 kğ bakır kablo, 8 adet musluk, 2 adet büyük vana, su tesisat işlerinde kullanılan muhtelif malzemeler ile metal testereye Polis Ekiplerince el konuldu.

Çaldıkları musluk malzemelerinin bir kısmını 250 TL karşılığında Sahibiata Mahallesinde M. D. isimli şahsın işyerine satıldığı tespit edildi.  İşyeri sahibine Konya Valiliği 2021/1 genelgesi kapsamında ikinci el eşya alım satımında düzenlemesi gereken formu düzenlemediği için idari ve adli işlem başlatıldı. Ayrıca el konulan malzemeler sahiplerine teslim edildi

Meram İlçesinde 5 ayrı adreste hırsızlık yaptığı tespit edilen şahıslardan M.T. isimli şahıs muhafaza altına alınan malzemelerle birlikte Polis Merkezi Amirliğine, M. Ö. ve O.S. isimli şahıslar ise işlemleri yapılmak üzere  Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu