Karaca: Ekonomideki kriz giderek derinleşiyor

Son günlerde ekonomideki krizin derinleşmesi ve doların yükselişini değerlendiren Deva Partisi Konya İl Başkanı

21.11.2021 10:25, 1 yıl önce eklendi.
Karaca: Ekonomideki kriz giderek derinleşiyor

Dr. Seyit Karaca, doların yükselmesi ve satın alma gücünün düşmesi sonucu ekonomideki krizin giderek derinleştiğini söyledi.

Değerlendirmesinde ülkemizdeki ekonomik kriz derinleşmesiyle yoksulluğun arttığını belirten Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Bugün ekonomide dibe batışımızın sebebi, iktidarın ülkemizi iyi yönetemediğinden kaynaklanıyor. Merkez Bankasının politika faizi 1 puan aşağıya çekmesi ve doların 11 liraya yükselmesi sonucu gıdadan tutan hemen hemen her ürüne zam yapılması vatandaşlarımızı geçinme derdine düşürürken, yarın ne yaparız endişesiyle karşı karşıya bırakıyor. Yoksulluğun giderekarttığı ülkemizde, Asgari ücretlinin ve emekli kesimin bu şartlar altında satın alma gücü düşmektedir. Hangi ülkede asgari ücretin satın alma gücü bu kadar düştü? Hangi ülkede emekliler bu kadar perişandır? Yatırım; güvenle, hukukla, demokrasiyle olur. Eğer güven ve hukuk olmazsa yatırımda olmaz. Hükûmet, güven olmadan ekonominin düzelmeyeceğini anlamıyor. Hukuk ve adalet olmadan ekonomi de düzelmez. Artık Türkiye bir yol ayrımına geldi. İktidar ortaklarının, ülkenin meselelerini düşünmek yerine ‘50+1 yanlış oldu’ diyerek seçim hesaplamalarına gömülmelerinden anlıyoruz” dedi. 

 Vatandaşlarımızın söz hakkında sahip çıkacağız

Seyit karaca saha çalışmalarında vatandaşların dertlerini dinlediklerini ve ülkemizin gidişatının iyiye gitmediğinin ifade edildiğini dile getirerek, “Biz sokaktayız, pazardayız, çarşıdayız. Ekonominin iyi yönetilmediğini, vatandaşımızın halini ve geçinmekte zorlandığını görüyoruz. Ülkemizi yönetenlere sesleniyoruz.  Sokakları gezsinler, çarşı pazara ve marketlere girsinler. Vatandaşımızın bu şartlar altında geçinemediğini, fiyat etiketlerini anlık değişimlerini görsünler. Vatandaşlarımızın iki küçük torbayı doldurmak için en az 100, 150, 200 lira verdiklerini bir görsünler. Bu durum karşısında vatandaşımızın eleştirisine tahammül edemeyen iktidar karşısında sokakta, eleştirisini dillendiren vatandaşımızın da söz hakkına sonuna dek sahip çıkacağız. Özgürlük, bizi eleştirenlerin de özgürlüğüne saygı duymak demektir.  Yapılan yanlışları ve iyi yönetilmeyen Türkiye’yi konuşmak her vatandaşımızın demokratik bir hakkıdır.  Partimiz Deva Partisinin iktidarında Türkiye’yi hızla huzura, barışa ve adalete götüreceğiz. Bununla birlikte vatandaşımızın her türlü eleştiresine saygı duyup, ülkemizin sorunların başında gelen ekonomiyi düzeltip, mutlu bir Türkiye’yi vatandaşlarımızın desteğiyle birlikte oluşturacağız” diye konuştu.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: EkonomiPara

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant