Vali Vahdettin Özkan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Eğitim, yaşam kalitesini artıran ve uygarlık yarışında toplumlara güç katan en önemli ve etkili araçtır.

23.11.2021 16:29, 5 gün önce eklendi.
Vali Vahdettin Özkan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bu aracı etkin kılarak; bilginin üretilmesi, 21. yüzyılla uyumlu becerilerin geliştirilmesi, bu becerilerin geleceğe aktarılması ve böylece toplumsal gelişimin hız kazanması değerli öğretmenlerimizin gayretlerine bağlıdır.

Öğretmenlerimiz memleketimizin dört bir yanında bilginin, sevginin öncüleri örnek insanlar olmuşlardır. Bu kutsal mesleğin temsilcileri olan öğretmenlerimiz emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörüyü en yüksek manada sergileyerek cehaletle mücadelede rehber olmuşlardır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de siz kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir. Gençlerimizin geleceğe giden yolculuğunda yön göstericiler olan öğretmenlerimiz Ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak gençlerimizin başarılarında en büyük payın sahibidirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutlar, başarılar ve mutluluklar dilerim.

Anahtar Kelimeler: Valiözkankonyaöğretmen

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu