Basın Turnuvası’nın şampiyonu Pusula

Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Karatay Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen Basın Futbol Turnuvası’nın ilk

24.11.2021 11:35, 6 ay önce eklendi.
Basın Turnuvası’nın şampiyonu Pusula

şampiyonu Pusula Gazetesi oldu. Finalde Selçuklu Belediyesi ile karşılan Pusula Gazetesi, Selçuklu Belediyesi’ni 4-2 skorla mağlup etti.

Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Karatay Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen ve 18 takımın kıran kırana mücadele ettiği Konya Basın Futbol Turnuvası’nın bu yıl ilki düzenlendi. Turnuvanın ilk şampiyonu ise Nihat Gün sahasında Selçuklu Belediyesi’ni 4-2 mağlup eden Pusula Gazetesi oldu. Maçın ardından açılış konuşmalarını yapan Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, “Selçuklu Belediyesi maça çok güzel başladı. İlk yarıda kanatlardan iyi geliyordu. Ancak Pusula Gazetesi ikinci yarıda etkinliğini artırarak öne geçti. Bu tür organizasyonların bizleri bir araya getirmede ve gazetecilerin kaynaşmasında faydası olduğuna inanıyoruz. Her iki takımı da tebrik ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN BİRLİKTELİK

Basın camiasının bir arada olması ve kaynaşması adına güzel bir organizasyon olduğuna değinen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “18 takım arasından belediyeler içerisinden finale çıkan belediyemiz takımın öncelikle tebrik ediyorum. Ancak Pusula Gazetesi takımını, güzel bir oyun sergiledi ve baştan itibaren çekişmeli bir maç oldu. Bu noktada da Pusula Gazetesi’ni tebrik ediyorum. Her iki takımda üzerine düşeni yaptı. Burada önemli olan ise birlikte bu organizasyon içerisinde yer almak. Bu yüzden turnuvada yarışan bütün takımları tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonları birliktelik için düzenli olarak yamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

KAYNAŞMAYA VESİLE OLUYOR

Basın Futbol Turnuvası’nda basın mensuplarının güzel bir 5 hafta geçirdiğini kaydeden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Bu tür organizasyonlar; karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde muhabbetin artmasına, kaynaşmaya ve sporcuların birbirlerini yakından tanımaya vesile oluyor. Öncelikle bu organizasyona katılan bütün takımlara teşekkür ediyorum. Finale çıkan Selçuklu Belediyemizi ve turnuvayı kazanan Pusula Gazetemizi tebrik ediyorum. Konya belediyeleri olarak Konya basınına destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu