50 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Şahıs Yakalandı

Hakkında hırsızlık suçlarından 16 adet faili meçhul suç kaydı, 17 adet aranması ve 50 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan suç makinesi

26.11.2021 09:42, 9 ay önce eklendi.
50 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Şahıs Yakalandı

R.B. (22) polis ekiplerince yakalanarak cezaevine gönderildi.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ve Hırsızlık Büro Amirliği’nin ortak yürüttüğü operasyonda hakkında hırsızlık suçlarından 17 aranma, 16 faili meçhul suç kaydı ve 50 YIL KESİNLEŞMİŞ hapis cezası bulunan R.B.’nin yakalanmasına yönelik 5 ay fiziki takip yapıldı. Sürdürülen fiziki takip sonucu, Konya ve bağlantılı illerde, belirli bir ikamet adresinin olmadığı, inşaat ve metruk binalarda kaldığı tespit edildi.

Vatandaşların evlerinden yıllarca yaptığı birikimleri, paralarını, altınlarını ve elektronik eşyalarını çalarak birçok suç kaydına imza atan, Konya’nın birçok mahallesinde 16 adet faili meçhul hırsızlık olayının şüphelisinin de R.B. olduğu tespit edildi.

HAKKINDA 16 FAİLİ MEÇHUL SUÇ KAYDI, 17 ARANMA VE 50 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI VAR

Polis Ekipleri, 25 Kasım Günü R.B.’nin Erler Mahallesinde bulunan ailesine ait eve geldiğini belirledi. Eve yapılan operasyonda evin balkonundan atlayarak kaçmaya çalışan R.B. ekiplerce yakalandı. Evde bulunan R.B.’nin kardeşi K.B. ise Polis Ekiplerine saldırdı.

Gözaltına alınan iki kardeşe Polis Merkezi Amirliğine götürülerek görevli memura mukavemet, kasten yaralama, tehdit, hakaret ve mala zarar verme suçlarından işlem yapıldı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından suç makinesi olan ve 50 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan R.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu