Uzunay, Unvan Değişikliği Şehir Değişikliğine Sebep Olmasın

Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay; “Sağlık-Sen Genel merkezimiz, Unvan Değişikliği Sınavı’nı kazanan

26.11.2021 14:38, 6 ay önce eklendi.
Uzunay, Unvan Değişikliği Şehir Değişikliğine Sebep Olmasın

adayların yerleştirme işlemlerinin sağlık çalışanlarının kadrolarının bulundukları illere göre yapılması için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulundu

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Genel Başkanımız Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural imzasıyla yapılan başvuruda, Unvan Değişikliği Sınavını kazananların yerleştirmelerinin bulundukları illere göre yapılması talep edildi.

  “Öncelikle Bulundukları İllere Yerleştirmeleri Yapılmalı”

Konu hakında yazılı bir açıklamada bulunan Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay: “Yapılan başvuruda, sağlık çalışanlarının yaptığı fedakârlığın ortada olduğu vurgulayan Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uuzunay”, “Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde yıllık izin dahi kullanmaksızın, esnek mesai ve idari izin olmaksızın, ailelerinden uzak kalarak, risk altında gösterdikleri özverili çalışmaları ortadadır.

Bu süreçte gerçekleştirilen yazılı ve sözlü sınavların çalışanlar üzerindeki psikolojik baskısı ve pandeminin iş yükü altında bir de sınavlar için harcanan emek göz önünde bulundurulduğunda sağlık çalışanlarının tüm bunlar karşılığında ödüllendirilmesi gerekirken, sınavı kazandıkları için ailelerinden uzak kalacak olmaları kabul edilemez.

 Bu nedenle, salgınla mücadelede en ön safta yer alarak büyük bir özveri ve fedakârlıkla görev yapan sağlık çalışanlarının durumları göz önünde bulundurularak, yapılacak Yerleştirme Kurası’nda, öncelikle bulundukları ilde kalmaları sağlanmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

 

Anahtar Kelimeler: UnvanKonyasağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu