Liseler Arası Konya Boks İl Şampiyonası Yapıldı

Konya Boks İl Temsilciliği tarafından organize edilen Liseler Arası Konya Boks İl Şampiyonası Yapıldı.

03.12.2021 09:46, 6 ay önce eklendi.
Liseler Arası Konya Boks İl Şampiyonası Yapıldı

Müsabakalara A kategorisinde 32, B kategorisinde 22 sporcu katıldı.

27-29 Kasım 2021 tarihinde Karatay Kongre merkezi boks salonunda yapılan liseler arası boks şampiyona Konya genelinde eğitim veren liselerden sporcular, A ve B kategorilerinde mücadele ederek Türkiye şampiyonasında Konya’yı temsil etmeye hak kazandı.

Konya Boks İl Temsilcisi ve Akgençlikspor antrenörü Ziya Ak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Konya’da Liselerarası A kategorisinde 32 sporcu, B kategorisinde 22 sporcu toplam 54 sporcu ile müsabakaları gerçekleştirdik şampiyonaya katılımın yüksek olması bizi sevindirdi.

Bu organizasyonlarla Konya’da boks önemli aşama kaydetti. Burada şampiyon olan sporcularımız A gurubu 13-16 Ocak 2021 tarihinde Çankırı’da B gurubu ise 17-23 Şubat 2022 tarihinde Karabük’te yapılacak olan Liseler Arası Türkiye Boks şampiyonasına katılacak.

Müsabakaya katılan sporculara madalyalarını Türkiye boks federasyonu Asbaşkanı Recep Çınar, Türkiye boks federasyonu Mhk üyesi ve Konya başhakemi Ahmet Kamil Eroğlu, Gsim salon amiri Halil Eroğlu, Eski Milli Boksörlerimizden ve antrenörlerimizden Turhan Çumralığil, Milli Boksörlerimizden ve antrenörlerimizden Soner Karaöz , Türkiye Boks federasyonu Konya il Temsilcisi Ziya Ak ve müsabakaya iştirak eden Konya bölge antrenörler takdim ettiler.

Önümüzdeki aylar içerisinde Liseler arası Türkiye Boks şampiyonasına katılacak sporcu ve antrenörlerimize Başarılar dilerim.”

Anahtar Kelimeler: KonyaBoks

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu