CHP heyeti 7 kişinin öldürüldüğü davayı takip ediyor

Konya’nın Meram ilçesinde Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin katledildiği saldırının ilk duruşmasına katılan

14.12.2021 18:47, 6 ay önce eklendi.
CHP heyeti 7 kişinin öldürüldüğü davayı takip ediyor

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Konya İl Başkanı Barış Bektaş, öğle arasında Adliye önünde yaptıkları açıklamamada, “Böylesine önemli davalar toplumumuza ders olur ve bir daha bu tür olaylar olmaz” dediler.

Konya Adliyesi önündeki açıklamada konuşan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, “Ülkemizi derinden sarsan davayı takip ediyoruz. Yedi kişinin bir kişi tarafından öldürülmesiyle ilgili davaya geldik. Yapılan mahkeme kamu vicdana açısından oldukça önem arz ediyor. Kamu vicdanında tereddüt bırakmayacak bir sonuçla sona eder. Söz konusu davanın adil ve tarafsız bir şekilde tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Davanın yargı aşamasında bütün boyutlarıyla ortaya konması için takip ediyoruz. Siyasetin ırkçılık ve nefret dilinden uzak durması gerekiyor.  Böylesine önemli davalar toplumumuza ders olur. Bir daha bu tür olayların yaşanmaz. Adil bir yargı sürecinin takip edilmesi oldukça önemlidir” diye konuştu.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “ Daha öncede 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili olarak Ankara Milletvekilimiz Levent Gök ve İstanbul Milletvekilimiz Sezgin Tanrıkulu ve Konya Milletvekilimiz Abdüllatif Şener’le birlikte şehrimize gelerek, süreci birlikte takip ettik. Cenazeye katıldık.Aliye taziyede bulunduk. Bugünde ilk duruşmayı takip etmek için şehrimize geldiler. CHP olarak davanın takipçisi olacağız. Böylesine üzücü olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz” diye konuştu.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu