Konya Gazeteciler Cemiyeti’nden kınama

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir Gaziantep’te basın emekçisine yapılan şiddeti doğru bulmadığını

20.12.2021 17:05, 5 ay önce eklendi.
Konya Gazeteciler Cemiyeti’nden kınama

belirtirken Muharrem Sarıkaya’yı da bu hareketinden ötürü kınadı.

Sefa Özdemir “Gaziantep’te, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'le program yapan Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayın esnasında ses problemi yaşanmasının ardından, konuyla ilgili ayarlamaları yapan İhlas Haber Ajansı (İHA) Gaziantep muhabiri Ahmet Demir’e tokat atarak itmesini Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak aldıkları kararı ifade eden Özdemir “Muharrem Sarıkaya’nın bir basın emekçisi meslektaşımıza yaptığı vicdana, ahlaka ve insan onuruna sığmayan hareketini şiddetle kınıyor, Muharrem Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz. Kameraların önünde insan hakları ve emek savunuculuğu yaparken kamera arkasında kameraman tokatlaması herkes gibi bizlerin de yüreğini sızlattı. Şiddetin her türlüsünü şiddetle reddediyor, şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir basın emekçisinin şiddet görmesine sessiz ve kayıtsız kalan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in tavrının da izahının mümkün olmadığını söyleyen Konya Gazeteciler Cemiyeti Sefa Özdemir “Muharrem Sarıkaya’nın yaptığı yanlışa kayıtsız ve sessiz kalarak, bir basın emekçisi arkadaşımızın şiddete maruz kalmasına seyirci kalan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in tavrını anlamanın da imkanı yoktur” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu