Sağlıkta Şiddete Karşı Farkındalık Kampanyası Başlatılmalı!

Son aylarda Sağlık çalışanlarına şiddetin her geçen gün ve ay artması münasebetiyle Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı

27.12.2021 11:28, 5 ay önce eklendi.
Sağlıkta Şiddete Karşı Farkındalık Kampanyası Başlatılmalı!

Dr. Ahmet Uzunay; “ Sağlıkta şiddet her geçen ay artarak devam ediyor. Ülke genelinde ve Konyamızda sağlıkta şiddete karşı farkındalık kampanyası mutlaka başlatılmalıdır” dedi.

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “2021 Sağlık Çalışanları Yılı’ ama sağlık çalışanlarına şiddet bir türlü önlenemiyor. Yılın son günlerini yaşamamıza rağmen şiddet her geçen gün sağlık çalışanlarını daha fazla tehdit ediyor. Hastane koridorları her gün yeni olaylara, yeni faillere ev sahipliği yapıyor. En acısı da bu olaylara karşı toplumsal farkındalığın oluşmamasıdır.

Hayatın her alanında şiddete karşı bir farkındalık kampanyası acil olarak hayata geçirilmelidir. Siyasetçi, sanatçı, yazar, sporcu gibi kitleler nezdinde rol model olan kimseler, kullandığı ifadelere dikkat etmeli, sağlık çalışanlarını hedef haline getirmemelidir. Çünkü sağlık çalışanları, can kurtarmak gibi kutsal bir meslek icra ediyorlar.

Sağlık Bakanlığın bir an önce sağlıkta şiddete karşı bir duyarlılık kampanyası oluşturması elzem hale gelmiştir. Yapılacak bir kampanyada Sağlık-Sen olarak elimizi taşın altına koymaktan asla geri durmayacağımızın bilinmesini istiyorum.” Dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler: konyasağlıkşiddet

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu