İYİ Partili Yokuş: Milletin iradesiyle seçilenler millete ‘nankör’ diyemez

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Gaziantep’te katıldığı

28.12.2021 11:31, 5 ay önce eklendi.
İYİ Partili Yokuş: Milletin iradesiyle seçilenler millete ‘nankör’ diyemez

bir programda kullandığı“iş yok diyenler nankördür” sözlerine tepki gösterdi. Yokuş, “Vatandaşlarına ‘nankör’ diyerek incitmek hiç kimsenin hakkı değildir. Milletin İradesi ile seçilenler millete ‘nankör’ diyemezler” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de milyonlarca işsiz varken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "İş yok" diyenler için, "Nankör nankör bunlar. Yan gelip yatarak para kazanmak istiyorlar" ifadelerine İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tepki gösterdi.

“BU MİLLETİN EVLATLARI BUNU HAK ETMİYOR”

Erdoğan’ın açıklamalarının çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu 8 milyonu aşkın işsiz vatandaşı derinden yaraladığını söyleyen Yokuş, “Bu gün ülkemizde 4 milyonu aşkın vatandaşımız iş aramaktan vazgeçmiştir. Halen 1 milyonu aşkın üniversite mezunu kapı kapı dolaşarak iş aramaktadır.  Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi işsizliktir.  Siyasi iktidarın istihdam konusundaki yanlış politikaları nedeniyle yetişmiş nitelikli gençlerimiz dahi iş bulamadıkları için yurt dışına gitmektedirler. Yüzbinlerce işsiz gencin yurt dışına gidebilmenin hayallerini kurduğu ülkemizde Erdoğan'ın bu talihsiz beyanı İşsiz milyonlarca vatandaşımızı derinden yaralamıştır. Bu milletin asil evlatları bunu hak etmiyorlar” dedi.

“GERÇEK OLMAYAN BEYANLARLA SORUMLULUKTAN KAÇAMAZLAR”

“Bugün ülkemizde hemen hemen her hanede bir işsiz gencimiz bulunmaktadır” diyen Yokuş şöyle devam etti:

“Devletimizi yönetenler elbette ki vatandaşlarına iş imkânı ve fırsatı sağlayacak proje ve yatırımları yapmakla mükelleftir.  ‘İş beğenmiyorlar’ diyerek gerçek olmayan beyanlarla sorumluluklarından kurtulamazlar. Vatandaşlarına ‘nankör’  diyerek incitmek hiç kimsenin hakkı değildir. Milletin İradesi ile seçilenler millete ‘nankör’ diyemezler!”

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu