Beyhekim’de Çocuk Acil ve Yataklı Servisi Hizmete Açıldı

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pandemi yükünün azalması ile birlikte42 yatak kapasiteli

04.01.2022 10:54, 8 ay önce eklendi.
Beyhekim’de Çocuk Acil ve Yataklı Servisi  Hizmete Açıldı

Çocuk Hastalıkları Servisiile Çocuk Acil Servisi hizmete girdi.  Kesintisiz 24 saat hizmet sunacak şekilde vatandaşların hizmetine açılan çocuk acil ve yataklı servis ile birlikte bölgede hissedilen en önemli eksiklikleriden biri giderilmiş oldu.Özellikle uzun süreli tedavi alan okul çağındaki çocukların eğitim ve öğretimden geri kalmamaları için oluşturulan hastane içi sınıf uygulamasının da çocuk hastaların yatışları ile birlikte Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başlayacağıvurgulandı.

Hizmete açılan servislerde incelemelerde bulunan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Faruk Erkoçak’dan bilgi alan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, çocuk acil ve yataklı servisin ‘Yetişkin hasta’ hizmetlerinden tamamen izole ve farklı bir binada hizmet sunacağını söyledi. Çocuk hastaların yetişkin acil polikliniğindeki yoğunluk ve stresli ortamdan etkilenmeyecek olmasının son derece önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, çocuk acil servisin geniş, ferah ve modern bir ortamda hizmet sunacağını belirtti.

Yapılan hazırlık ve çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanmış olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getiren Prof. Dr. Koç, çocuklarını tedavi ettiren ailelerle de sohbet ederek ‘geçmiş olsun’ temennilerinde bulundu. Prof. Dr. Koç, yeni dönemde Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çok daha farklı ve nitelikli sağlık hizmet sunumları ile bölgedeki vatandaşların dertlerine derman olmaya devam edeceğini söyledi. Prof. Dr. Koç,Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin eskiden Numune Hastanesi olarak kullanılan binaya taşınacağı yönündeki söylentilerinde tamamen asılsız ve gerçeklerden uzak olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Koç, hizmete giren yeni servislerin hastalara şifa getirmesini temenni ederek sağlık çalışanlarına kolaylıklar diledi.

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak sağlık hizmeti sunumunda daha iyi noktalara ulaşabilme adına çalışmalarına devam ettiklerini belirten Hastane Başhekimi Prof. Dr. Erkoçak’da, çocuk acil ve yataklı servisin servisin açılması ile birlikte önemli bir eksikliğin daha giderildiğini ifade etti. Çocuk acil servisin her türlü müdahaleyi yapabilecek bir şekilde düzenlendiğinin altını çizen Prof. Dr. Erkoçak,“Servisimizin açılması noktasında bizlere her türlü desteği veren il sağlık müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler: SağlıkKonyabeyhekim

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu