Konya Merkezli Fetö Operasyonu: 13 Gözaltı

FETÖ Silahlı Terör Örgütü’ne yönelik Konya merkezli 7 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda

04.01.2022 11:17, 5 ay önce eklendi.
Konya Merkezli Fetö Operasyonu: 13 Gözaltı

örgüt içerisinde yönetici konumunda olan ve örgüte eleman yetiştirdiği tespit edilen 10 kişi ve Kamu Kurumlarına sızdırılan örgüt üyeleri ile ilgili yapılan operasyonda 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen müşterek çalışmalar neticesinde Konya merkezli olarak FETÖ Silahlı Terör Örgütü’ne yönelik İstanbul, Ankara, Afyonkarahisar, Trabzon, Denizli, Kocaeli ve Aksaray olmak üzere 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

RESMİ KURUMLARA ÖRGÜT ÜYELERİNİ YERLEŞTİREN VE KAMU KURUMLARINA SIZAN 13 ÖRGÜT YÖNETİCİSİ YAKALANDI

FETÖ içerisinde yönetici konumunda olan ve gizli yapılanma içerisinde faaliyet gösteren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yerleşen ve örgüt adına yetiştirdiği elemanları yerleştirdikleri tespit edilen 10 örgüt üyesine ve ayrıca Kamu Kurumlarına sızdırılan 5 örgüt üyesine yönelik operasyon gerçekleşti.

Şüpheli şahıslara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Bölge Talebe Sorumlusu, Bölge Sorumlusu, Üniversite Sorumlusu ve Talebe Sorumlusu pozisyonlarında faaliyet gösterdikleri tespit edilen, (4) İstanbul, (1) Ankara, (1) Afyonkarahisar, (1) Trabzon, (1) Denizli, (1) Kocaeli ve (1) Aksaray olmak üzere toplam 10 şüpheliye yönelik 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan eş zamanlı operasyonda 10 şahsın tamamı yakalanarak gözaltına alındı. Kamu Kurumlarına sızdırılan 5 örgüt üyesine yönelik gerçekleşen operasyonda ise 3 şüpheli gözaltına alındı. Firar olan 2 kişinin ise yurtdışında olduğu tespit edildi.

FETÖ Silahlı Terör Örgütünde yönetici olarak görev yapan ve yakalanarak gözaltına alınan kişilerin meslekleri tespit edildi. 13 örgüt üyesinden 8’i aktif devlet memuru 5’i ise özel sektörde çalıştığı belirlendi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu