Karapınar Süt Ürecileri Birliği Başkan Tartan son gelişmeleri değerlendirdi

Karapınar Süt Ürecileri Birliği başkanı Mehmet Tartan,Üreticilerle bir araya gelerek

04.01.2022 11:45, 5 ay önce eklendi.
Karapınar Süt Ürecileri Birliği  Başkan Tartan son gelişmeleri değerlendirdi

son dönemlerdeki gelişmeler ve Süt birliğinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Başkan Tartan Her zaman üreticinin yanında olduklarını belirterek Bundan sonradan sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.Karapınar Süt Birliği sizlerin sayesinden ülkemizin en önde gelen birliği haline gelmiştir.” Dedi. Başkan Tartan Süt birliğinin kurulduğu ilk günden bugüne büyük aşma  yaşadığını ve İhracat eder hale geldiğini belirtti.

Üreticiye en zor dönemde sahip çıktıklarını ve çıkmaya devam ettiklerini belirten Başkan Tartan,Karapınar’da Çin’e süt toz ihraç ettiklerini bunu başaran bir birlik olmaktan üreticiler adına mutlu olduklarını kaydetti.

Tartan şunları ifade etti: . 2021 yılı itibariyle ise 410 ton süt hacmine sahiptir.

Birliğimiz Karapınar’ımıza kazanımı; Aylık 57 milyon TL, Yıllık ise 684 milyon TL. Bu kazancın neticesinde birliğimiz; üreticilerimize rahat ödeme yapabilmek adına 11 farklı firmaya süt pazarlamaktadır.

 Birliğimiz, üreticilerimizin aylık olarak vermiş oldukları süt bedellerini daha hızlı ve aktif bir şekilde öğrenebilmesi için mesajla bilgilendirme sistemine geçerek bir ilke daha imza atmıştır. kapılarımız açılmıştır. Üreticilerimiz tüm gelişmelerden, çalışmalardan haberdar olmaktadır.

 Üreticilerimizin sıkça karşılaşmış oldukları soğutma tanklarındaki kantar sıkıntıları, ilgili firmayla irtibata geçilerek rutin kantar bakımları sağlanmış ve bu sıkıntılar ortadan kaldırılmıştır. Saha elamanı alınarak üreticilerimizin işletmelerinin yerinde kontrolü, eksikliklerinin tespiti ve numune alımı yapılarak süt değerlerinin hızlı ve etkili bir şekilde ölçülmesi sağlanmıştır.

 Yem üretim ve satış yerlerinin numune alınarak sürekli denetlenmesi, alınan numunelerle yemlerin kalite kontrolünün yapılması, hileli yemlerin piyasaya sürülmesine engel olmak için FABRİKA ve KABA YEM ANALİZ CİHAZI ve Üreticilerimiz adına yeni aldığımız TEKAFOSS BAKTERİ ve SOMATİK CİHAZI birliğimiz laboratuvarına kazandırılmıştır.

 Dünya Sağlık Örgütü'nün onaylamış olduğu çevre dostu olan en az etken madde ile en üstün, en kalıcı ve etkili ekonomik ULV İLAÇLAMA TEKNİĞİ üreticilerimiz için hizmete girmiştir.

 Üreticimiz ve tüketicimize kaliteli, hesaplı ve sağlıklı hizmetler sunmak amacıyla siz değerli üreticilerimizin ve halkımızın talebi üzerine şehrimizde ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE DOĞRUDAN SATIŞ MAĞAZALARIMIZIN açılışlarını gerçekleştirdik. Üreticilerimizi mağdur etmemek, daha iyi hizmet verebilmek amacıyla170.000 LT olan Süt Toplama Kapasitesi, 100.000 LT'lik dinlendirme kulesi alınarak 270.000 LT'ye çıkarılmıştır.

 Karapınar Süt Üreticileri Birliği olarak, Türkiye’de Süt Üreticileri Birlikleri arasında, ilk defa Çin pazarına 250 TON SÜT TOZU İHRACATI gerçekleştirilmiştir.

 2. Etap Organize Sanayi Bölgesindeki yerimizde temelini atmış olduğumuz SÜT İŞLEME TESİSİMİZDE; kalite standartlarımızı yükseltmeyi ve üreticilerimizin refah seviyesini artırmayı hedeflemekteyiz. 2.5 milyon liralık yatırım tutarlı projeye %60 hibe ödenecek. 1.2 milyon TL sini Karapınar Süt Üreticileri Birliği ödeyecek. Araçların bugünkü değeri ise yaklaşık 3,8 milyon TL. İleriye dönük maddi katkılar ve istihdam sağlayacak. Karapınar Süt Üreticileri Birliği olarak 2 adet 40 AYAK ARAÇLA birlikte Karapınar’ımıza katma değer sağladık ve ipard projesinden yararlandık.

 Karapınar Süt Üreticileri Birliği kurulduğu yıldan bu güne kadar üreticisine en iyi hizmeti vermeyi ilke edinmiş olup üreticisinin güçlü sesi haline gelmiştir. En iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için tüm çabamızla çalışmaya devam edeceğiz.

Program üreticilerden  gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.Birliğe yeni alınan araçların tanıtımı ile program sona erdi.

Anahtar Kelimeler: sütKonyakarapınar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu