Hasan Kılca Gazeteci Kamu Vicdanının Sesidir

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama

09.01.2022 12:01, 5 ay önce eklendi.
Hasan Kılca Gazeteci Kamu Vicdanının Sesidir

mesajı yayımladı. Basının, farklı görüş ve düşüncelerinşeffaf bir şekilde ortaya konması ve toplumun bilinçlenmesinde büyük bir payının olduğunun altını çizen Başkan Kılca, “Toplumun haber alma hakkının kullanılmasını sağlarken önemli ve etkin bir denetim organı olan gazeteci, kamu vicdanının sesidir” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yayımladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecileri tebrik etti.

Kamuoyunun doğru, eksiksiz ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesi, bilgileringeniş kitlelere ulaştırabilmesi ve toplumun haberdar edilmesi bakımından basının büyük önem taşıdığını belirten Başkan Hasan Kılca’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler mesajı şöyle:

“Farklı görüş ve düşünceleri şeffaf bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde dolayısıyla da huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük payı vardır.Eleştiri yapma, sorgulama ve doğruya ulaşma amacıyla hareket eden ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunan basın, her koşulda sahip olduğu dinamizmle ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran önemli mesleklerin başındadır. Geçmişten bugüne düşünce özgürlüğünün yanı sıra demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olangazeteciler; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmaktadır. Bu yönüyle basın, demokrasi ve güçlü devlet olmanın önemli bir unsuru ve yansımasıdır. Gazeteci, toplumun haber alma hakkının kullanılmasını sağlarken önemli ve etkin bir denetim organıdır. Halkımızın gözü, kulağı, sesi ve soluğukonumunda olan basınımızbu bağlamda çok önemli görevler yapıyor.

Bu duygu ve düşüncelerle; kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyor, bütün basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

 

Anahtar Kelimeler: 10ocakKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu