Hüma Okulları Kosova’da

Hüma Okulları ismini Kosova’da da yaşatmak için eğitim projelerine başladı.

11.01.2022 11:48, 10 ay önce eklendi.
Hüma Okulları Kosova’da

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uykusuz, Kosova MitroviçaBelediye Başkanı Bedri Hamza’yı ziyaret etti. Belediye Başkanı Bedri Hamza, Hüma Okulları’nda kurulan Türk eğitim sistemine hayran kaldığını kendi şehirlerinde de Hüma Okulları’na yer vermek istediklerini dile getirdi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul yaptıkları seyahatlerinde, Arnavutluk Tiran Büyükelçisi Ahmet Murat Yörük’ü, Arnavutluk Tiran Alsar Derneği Genel Başkanı Mehdi Gurra’yı, Balkan Kadınları Derneği Genel Başkanı Mimoza Asllani’yi ve KosovaFerizajBelediye Başkanı AgimAliuf ziyaret etti. Ziyarette Balkan Kadınlar Derneği Yönetim Kurulundan Elizabeth Asllani ve Kosova Konyalılar Federasyonu Avrupa ve Balkanlar Koordinatörü Mustafa Ulu eşlik etti.

Dr. Mehmet Birekul Afrika Benin’den sonra Kosova’da ve diğer Balkan ülkelerinde de Hüma Okulları için çalışmalara başlayacağını dile getirdi. “Farklı ülkelerde şanlı Türk bayrağımızı dalgalandırmaktan, okulumuzu ve Türk eğitim anlayışını yaşatacak olmaktan gururlu ve mutluyuz. Aldığımız büyük talepler bizi sevindiriyor ve daha çok çalışmamızda bize ilham oluyor.’’ dedi.

Dr. Mehmet Birekul;görüştüğü isimlerin göstermiş oldukları ilgiden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek Türkiye’den getirdikleri anlamlı hediyelerini takdim etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant