Ersin Tatar: İtalya gemileri Kıbrıs’a doğru geliyor!

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ceviz Kabuğu programında İtalyan gemilerinin

17.01.2022 08:18, 4 ay önce eklendi.
Ersin Tatar: İtalya gemileri Kıbrıs’a doğru geliyor!

Kıbrıs’a doğru geldiğini ve buna itiraz ettiklerini söyledi.

BBN Türk ekranlarında yayınlanan Hulki Cevizoğlu’nun moderatörlüğündeki Ceviz Kabuğu programına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar konuk oldu. Cumhurbaşkanı Tatar, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Tatar konuşmasında KKTC’de geliştirilen yüzde 100 elektrikli otomobil markası GÜNSEL’in çalışmaları hakkında bilgi verdi, GÜNSEL’in yakın zamanda yollarda olacağını açıklayan Tatar, bunun Kıbrıs için bir dönüm noktası odluna işaret etti.

İTALYAN GEMİLERİ KIBRIS’A GELİYOR!

Cumhurbaşkanı Tatar, gündeme damga vuran bir bilgi paylaşarak, ‘İtalyan gemilerinin Kıbrıs’a doğru hareket ettiğini öğrendik. Türkiye ile birlikte buna itiraz ettik. Bu konuda uluslararası tüm haklarımızı kullanacağız” dedi. Doğu Akdeniz’de petrol zenginliği tüm dünyanın gözünde. Buradaki siyasi mesela eğemenlik kavgası. Kıbrıs’taki zenginlik de burada yaşayan halkın zenginliğidir. Bir araştırma vesilesiyle İtalyan gemilerinin Kıbrıs’a doğru hareket ettiğini öğrendik. Biz buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.

CUMHURBAŞKANI TATAR: GİDİP YAMA OLACAĞIMIZA BÖYLE KALALIM

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kendisine yöneltilen ‘Türkiye ile birlikte hareket ediyor, federal devlet kurmaya yanaşmıyor’ eleştirilere yanıt vererek “Böyle devam edeceğiz” diyerek son noktayı BBN Türk ekranlarında koydu.

Türk devletleri KKTC’yi neden tanımıyor?

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ceviz Kabuğu’nda Hulki Cevizoğlu’nun ‘Türk devletleri neden KKTC’yi tanımıyor?’ sorusunu cevapladı. Tatar burada siyasi bir denge izlenildiğini, Türk Cumhuriyetleriyle bağlarının hiç kopmadığını söyledi. İlerleyen günlerde tanınma konusunun çözüleceğini söyleyen Tatar, aynı zamanda KKTC’de binlerce yabancı öğrencinin de burada üniversite eğitimi yaptığının altını çizdi.

Anahtar Kelimeler: KKTCErsin Tatartvkanalkonuk

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu