NEÜ Zorlu İle Mis Gibi

Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, görevde bulunduğu 3 yılı değerlendirmesini yaptı. Rektör Zorlu “İşimizi Mis gibi yaparak marka değerimizi

19.01.2022 18:42, 4 ay önce eklendi.
NEÜ Zorlu İle Mis Gibi

İŞİMİZİ MİS GİBİ YAPIYORUZ

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, üniversite tarafından yapılan ve yapılacak olan faaliyetleri paylaşmak üzere basın mensupları ile bir araya geldi. NEÜ Nezahat Keleşoğlu Konferans Salonunda düzenlenen programda basın mensuplarına 3 yılı değerlendiren Rektör Zorlu, üniversitenin marka değerini yükselten çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, “Necmettin Erbakan Üniversitesi mezunlarının; ülkemizin işinin ehli, mesleğinin erbabı, her alanda aranan, parmakla gösterilen, gıpta edilen, örnek gençler olmasını arzu ediyoruz. Necmettin Erbakan Üniversitesini marka haline getireceğiz. Mışlı mişli, yapılmalı edilmeli, yapsak pek güzel olur deyip bakarak değil. İşimizi mis gibi yaparak” şeklinde konuştu.

“MARKA DEĞERİMİZİ YÜKSELTEN ÇALIŞMALARA İMZA ATIYORUZ”

2 bin düzeyinde öğretim elemanına, 38 bin düzeyinde de öğrenciye sahip olduklarını ifade eden Rektör Zorlu, “Her fırsatta, Necmettin Erbakan Üniversitesi diplomasının cari hayattaki karşılığı ile ilgilendiğimizi ifade ediyoruz. Paydaşlarımızın aidiyet duygusu, Necmettin Erbakan Üniversitesi diplomasının itibarı, bu iki tanımlama adeta faaliyetlerimizin özetini oluşturuyor. Tüm paydaşlarımıza, Necmettin Erbakan Üniversitesinin paydaşı olma ayrıcalığını yaşatma idealine sarılıp, ataleti kıran hamlelerle kurumsal bakış açımızı büyük ölçüde dönüştüren, Üniversitemizin marka değerini yükselten çalışmalara imza atıyoruz. Necmettin Erbakan Üniversitesi mezunlarının; ülkemizin işinin ehli, mesleğinin erbabı, her alanda aranan, parmakla gösterilen, gıpta edilen, örnek gençler olmasını arzu ediyoruz. 2 bin düzeyinde öğretim elemanına, 38 bin düzeyinde de öğrenciye sahibiz” diye konuştu.

“108 ÜNİVERSİTE İÇERİSİNDE 4 SIRA YÜKSELEREK 9.’LUĞA YERLEŞTİK”

NEÜ’nün bütün alanlarda büyük sıçrama yaşadığını hatırlatan Rektör Cem Zorlu sözlerine şu şekilde devam etti; “Artık kapasitemiz daha yüksek ve bu kapasiteyi, zorlayabildiğimiz kadar zorlayacağız. Çünkü hedefler ne kadar yüksek olursa gerçekleşenler de o kadar yüksek olur. Örneğin akademide yabancı dil gerçeğiyle karşı karşıyayız. Biz en iyileri inceledik ve en iyileri örnek aldık. Atama ve yükseltme kriterlerindeki dil ve diğer performans puanlarını artırdık. Bunu yaparken hocalarımıza da iki yıl gibi bir süre verdik. Hazırlanmaları, çalışmaları için. Bazı arkadaşlar hocam bu kadarı fazla değil mi diye serzenişte bulunuyor ama nafile. Eğer akademide başarı istiyorsak, yurtdışı ayağımızı, atıflarımızı güçlendirmemiz lazım. Bunun için de öncelikle hallolması gereken iş yabancı dil. Hazırlık sınıfında mesela; zorunlu olan haftalık 24 saatlik yabancı dil dersini, 30 saate çıkardık. Yüksek lisans girişinde dil puanı şartı koyduk. Yabancı dilde eğitim veren program sayımızı 9’dan 14’e yükselttik. Bütün bunlar şimdi göreceksiniz bize sıçrama yaşattı. URAP’a göre 2000 yılından sonra kurulmuş 108 üniversite içerisinden 4 sıra yükselerek 9.’luğa yerleştik. Necmettin Erbakan Üniversitesini bu gibi adımlarımızla marka haline getireceğiz. Mışlı mişli, yapılmalı edilmeli, yapsak pek güzel olur deyip bakarak değil. İşimizi mis gibi yaparak…”

Şu an yapılmakta olan projeler ile ilgili de bilgiler veren Rektör Zorlu; “Köyceğiz Yerleşkemizin en büyük sorunlarından biri olan peyzaj konusunu çözüyoruz. Proje tasarımımızı tamamlamak üzereyiz, çok yakında harekete geçiyor, Üniversitemize tematik bir peyzaj kazandırıyoruz. Üniversitemize çok değerli katkıları olan Keleşoğlu Vakfı ile Merkezi Kütüphanemizin yapımı konusunda el sıkıştık. Mevcut projeyi revize ettik, hafriyat çalışmalarını tamamladık, kısa bir süre içerisinde temelimizi atacağız ve yapımını tamamlayarak hizmete açacağız. Köyceğiz Yerleşkesi Camii inşaatı için dernek kurduk, yardım faaliyetleri çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Camimiz; kütüphanesi, sosyal donatıları, kafeleri, ticaret alanları ile öğrencilerimizin sadece ibadet ihtiyaçlarını değil, birçok ihtiyacı karşılayacak imkanlara sahip olacak.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: MisKonyaNEÜCEM ZORLU

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu