Karatay Belediyesi’nden Başarılı Öğrencilere Jest

Karatay Belediyesi Kent Konseyi, Konya’da da devam eden “Endülüs Okuma Projesi“nde başarılı olan

20.01.2022 13:51, 4 ay önce eklendi.
Karatay Belediyesi’nden Başarılı Öğrencilere Jest

Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik Konya Bilim Merkezi gezi programı düzenledi. Öğrenciler, okullarında aldıkları teorik bilgiyi uygulamaya dönüştürme fırsatı veren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ederken; Başkan Hasan Kılca, belediye olarak öğrencilerin okumaya olan sevgilerini ödüllendirmek istediklerini belirterek gençleri bilimle daha fazla buluşturup özellikle onların bilim sevgilerini artırma hedefinde olduklarını söyledi.

Özellikle gençlere yönelik pek çok çalışmasıyla sadece ilçede değil Konya genelinde büyük takdir gören çalışmalara imza atan Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Konya’da da devam eden “Endülüs Okuma Projesi” kapsamında en çok kitap okuyan ve bu alanda başarı gösteren Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik Konya Bilim Merkezi gezi programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi ziyareti kapsamında öğrenciler, bilim merkezi eğitmenlerinin anlatımıyla kodlama, yaşam bilimleri, matematik ve tasarım alanlarındaki pek çok eğitim materyalleri üzerinden atölye çalışmalarına katıldı.

Anahtar Kelimeler: kılcakonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu