Suğla Gölü İçin Ne Yapılabilir? İstişare Toplantısı

Suğla Gölünün gelecekte olası bir susuzluk durumunda bölgeye içme ve sulama suyu sağlayabilecek

20.01.2022 13:59, 4 ay önce eklendi.
Suğla Gölü İçin Ne Yapılabilir? İstişare Toplantısı

en önemli su kaynağının yeniden Seydişehir çiftçilerinin kullanımına kazandırılması için Belediye meclis salonunda bölge halkının temsilcileriyle istişare toplantısı yapıldı.

Kuraklığın yaşandığı yaz aylarında Suğla ovasının bu gölden faydalanmadığını kaydeden Kaymakam Deniz Pişkin, ‘’ Yaz aylarında yeterli yağmur olmayınca suğla gölünden verimli arazilerinin sulanabilmesi için Seydişehir çiftçilerine alternatif proje çalışmaları konularında bütün paydaşlar ile bir araya gelerek neler yapılabilir konusunda geniş katılımlı istişare toplantısı gerçekleştirdik.’’ dedi.

60 bin metre kare çapındaki 4 bin hektarlık alana sahip suğla gölü ve havzasının etrafında Seydişehir, Yalıhüyük, Ahırlı ilçe sınırları içerisindeki yer alıyor. Yaklaşık 30 yıla yakındır Çumra ilçe çiftçilerinin sulamasında kullanılıyor.

Seydişehir Belediyesi meclis salonunda yapılan toplantıya; Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin, Konya DSİ 4. Bölge Müdürü Mehmet Ekinci, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Bölge Müdür Yardımcıları, Planlama Şube Müdürü, Proje İnşaat Şube Müdürü, İşletme Bakım Şube Müdürü, Konya Ovaları Sulama Şube Müdürü, Yalıhüyük ve Ahırlı Belediye Başkanları, İlçe Tarım ve Orman Müdürü, SuğlaGöleti kenarında bulunan mahallelerin muhtarları, Seydişehir Sulama Birliği Başkanı, Ziraaat Odası Başkanı ile Siyasi Parti ve STK temsilcileri katıldı.

Anahtar Kelimeler: suğlakonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu